Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 16.03.2020 08:16:58 

OFICIÁLNÍ    INTERNETOVÉ   STRÁNKY    FOTBALOVÉHO    TÝMU      BEROUNSKA

VÝSLEDKY
Dnes je

Výsledky A-mužstva v středočeském krajském přeboru 2019/2020:

 

Šestnácté mistrovské utkání

 

FK Komárov – Nespeky 2 : 0 (1:0)

První jarní kolo jsme přivítali Nespeky, které se nacházejí v dolní polovině tabulky a se svou pozicí rozhodně nejsou spokojení. Proto se dal očekávat bojovný zápas do poslední minuty.

Sestava: Hejcman – Bežo, Kaufman, Vaníček, Šubert  – Březina, Pužík, Komínek, Hlavatý – Mojdl,  – Srp

Střídali:  73. min. Nový Daniel za Srpa Tomáše; 74. min. Baštař Tomáš za Hlavatého Marka; 84. min. Solar Václav za Březinu Tomáše;

Branky20. min. Vaníček Jakub; 88. min. Solar Václav

V prvním kole na podzim se hrál vyrovnaný zápas, ve kterém se štěstí  přiklonilo na naši stranu a zvítězili jsme 1:0. Stejný výsledek bychom brali i tentokrát, hlavně získat tři body.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a už ve 2. min. zakombinovali na pravé straně Bežík s Břízkou, ale střela prvně jmenovaného mířila vedle. Ve 4. min. Půža vysunul Šůbu po levé straně, ten našel Máru, ale jeho přihrávku Mojdy nezužitkoval. V 6. min. po pravé straně pronikal Kosa, našel opět Máru, který přiťukl Mojdymu, ale branka z toho nebyla. V 7. min. Komín přihrál Břízkovi, ten našel nabíhajícího Bežíka, ale jeho střela mířila nad. Ve 12. min. přišla stoprocentní tutovka. Akce začala na pravé straně, kdy Bežík vysunul Kosu, ten našel v jasné pozici Šůbu, ale míč skončil vysoko nad! Ve 14. min. Půža zahrával trestný kop, odražený míč od zdi se dostal k Bežíkovi, ale míč končí opět nad. V 19. min. pronikáme po levé straně, Mára centruje a Břízkovu střelu obránce sráží na roh. Po nacvičeném signálu míč nekončí v brance, ale zahráváme další roh, který hosté odvracejí. O necelou minutu zahráváme opět roh zprava, na který si naskočí Váňa a hlavou nás posílá do zaslouženého vedení. 1:0! Poté se hra trochu uklidní, ale soupeře k ničemu nepouštíme. Ve 30. min. Kosa napadá brankaře, míč se dostává k Půžovi, který opuštěnou branku jen těsně míjí. Ve 36. min. centr Kaufyho projde celým malým vápnem do zázemí. V 36. min. Půža vysouvá po levé straně Šůbu, ten si narazí s Márou a následuje další roh. Po něm hlavičkuje Váňa nad. Ve 43. min. akce po pravé straně Bežík na Břízku, ten přihrává Půžovi, ale jeho střelu brankář kryje. V samém závěru zahráváme roh, ale po něm míč končí za brankovou čarou. Do kabin odcházíme za stavu 1:0, ale trochu nás zlobí myšlenka, že skóre mělo být mnohem vyšší. Hosté toho příliš v prvním poločase nepředvedli, ale utkání bylo stále otevřené.

Do druhé půle jsme chtěli vstoupit stejně aktivně, ale tempo hlavně z naší strany trochu opadlo. V 54. min. Břízka centruje zprava, ale Váňa míří nad. V 57. min. proniká Bežík po pravé straně a následuje roh. V 60. min. centruje Mojdy a Břízka zakončuje do brankářovi náruče. Z naší hry se postupně vytrácí pohyb a přesnost a soupeř začíná zlobit. Zvláště Petlička s Klauzem nám svou pohyblivostí dělají starosti a nám se přestává dařit. V 70. min. se na hranici pokutového území dostane k míči Mára, ale jeho střela z dobré pozice míří vedle. V 77. min. Kaufy zastavuje průnik soupeře jen za cenu faulu a soupeři se naskýtá dobrá příležitost v podobě trestného kopu z 18 metrů. Naštěstí přežijeme a naše vítězství se přibližuje. Definitivní klid do našich řad přichází v 88. min., kdy Mojdy vysouvá střídajícího Dana, ten před brankou nachází rovněž čerstvého Solárka, pro kterého nebyl problém míč usměrnit do opuštěné branky. 2:0! V samém závěru střela hostí míjí jen těsně naši levou tyč a prví jarní vítězství je naše.

Vítězné vykročení do jarních odvet se nám vydařilo. Získali jsme zasloužené tři body a hlavně v prvním poločase jsme předváděli velice pěkný fotbal. Trochu nás sráží nízká produktivita, protože utkání mohlo být rozhodnuté už po první půli. Ve druhém dějství jsme trochu polevili a soupeř se snažil s výsledkem něco udělat. Pořád je na čem pracovat… V příštím kole nás čeká první utkání pravdy v Klíčanech.

Příští soupeř: sobota 14.3.20 v 10.15 hod. Klíčany

 

 

 

Deváté mistrovské utkání.

Poříčí nad Sázavou – FK 1 : 2 (1:1) PEN 3:4

V sobotním uplakaném odpoledni nás čekal tým, který se pravidelně umísťuje v popředí krajského přeboru, ale letos mu začátek soutěže příliš nevyšel.

Sestava: Hejcman  – Baštař, Kaufman, Vaníček, Bežo  – Pužík, Komínek – Burian, Mojdl, Nesnídal – Srp

Střídali:  71. min. Solar Václav za  Buriana Václava, 85. min. Hlavatý Marek za Nesnídala Dušana

Branka: 15. min. Vaníček Jakub

Hosté: 45. min. Trpišovský Jakub

Penalty: Baštař – neproměnil  

Srp, Bežo, Mojdl, Pužík – proměnili

Domácí poslední zápas prohráli, proto se dalo čekat, že budou chtít před vlastními fanoušky uspět a napravit tak ne příliš povedený vstup do soutěže.

Utkání se hrálo na malém podmáčeném hřišti, proto jsme se museli připravit na tuhý boj o každý míč. Do zápasu jsme vstoupili dobře a domácí k ničemu příliš nepouštěli. Pokryli jsme střed hřiště a zvláště silnou pravou stranu domácích, kde operuje kapitán Jíša. Rovněž jsme potřebovali pokrýt na hrotu nebezpečného Trpišovského, což se zpočátku i dařilo. Naše příležitosti na rychlý protiútok jsme však často pokazili nepřesností nebo malým důrazem. V 15. min. po chybě stopera šel Kosa sám, ale neproměnil.  K dorážce se dostal Bury, ale brankař znovu skvěle zasáhla a míč vyrazil před Váňu, který už si věděl rady a vedli jsme 1:0. Několik našich standardek se nám už nepodařilo proměnit a tak přišli ke slovu domácí. Po rohu se dostal k hlavičce Trpišovský a Hejci nás podržel. Bohužel jsme si nepohlídali závěr poločasu, kdy po naší ztrátě a autovém vhazování se uvolnil opět Trpišovský a přes celou bránu vyrovnal. To běžela 45. min.!!

Po dobrém prvním poločase jsme vedení zbytečně ztratili v poslední minutě.

Do druhé půle domácí zvýšili důraz a hrálo se především na naší polovině. Do šancí jsme je ale nepouštěli. Množily se ostré zákroky na obou stranách, ale skóre se neměnilo. Ke slovu jsme se znovu dostali po rohovém kopu zleva, ale Dušan hlavou mířil nad. Další vyloženou šanci měl Bežík, ale skákající míč nedokázal uklidnit a tak se na další branku čekalo dál. Nakonec už žádné mužstvo skórovat nedokázalo, tak přišly ke slovu pokutové kopy.

V první sérii soupeř proměnil, Kosa rovněž. Ve druhé soupeř ano, ale Baky nedal. Ve třetí domácí se štěstím proměnili,  Mojdy snížil. Ve čtvrté sérii dmácí nastřelil tyč a Bežík srovnal. V páté Hejci chytil a naše vítězství potvrdil Půža.

Na utkání jsme se dobře připravili, věděli jsme co nás čeká a vše se potvrdilo. Škoda naší nepozornosti v poslední minutě první půle, ale výsledek odpovídá průběhu hry. Bod navíc je příjemný bonus.

V sobotu hrajeme ve Hvozdnici od 15.30.

 

 

 

Osmé mistrovské utkání.

FK – Nové Strašecí 4 : 2 (1:0)

Tentokrát k nám zavítal bojovný celek z Nového Strašecí, který se nachází na samém chvostu tabulky.

Sestava: Hejcman  – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Bežo  – Pužík, Komínek – Baštař, Mojdl, Burian, – Srp

Střídali:  46. min. Nesnídal Dušan za  Baštaře Tomáše, 72. min. Hlavatý Marek za Srpa Tomáše,

Branky: 29. min. Mojdl Jan, 60. min. Vaníček Jakub, 66. min. Mojdl Jan, 70. min. PK Pužík Michal

Hosté: 48. min. Elsnic Jan, 76. min. Mrázek Lukáš

Věděli jsme, že i přes nulu na kontě hostí nás nečeká jednoduchý zápas. Soupeř se prezentuje bojovností a důrazem což se plně potvrdilo. Úvod zápasu byl z naší strany velice aktivní a už ve 2. min. se nám naskytla příležitost na rychlý útok, ale Kosa Mojdymu nepřihrál přesně. V 6. min. Kosa zakončuje po přihrávce od Komína, ale brankař chytá. V 8. min. je při uvolnění faulován Kosa a z trestného kopu zakončuje Váňa hlavou, míč znovu brankař vyráží, ale Mojdy se k balónu nedostane. V 11. min. Mojdy uvolňuje Bakyho, ale jeho střelu brankař vyráží na roh. Ve 12. min. je napravo faulován Baky a následuje přímý kop. Ve 14. min. se ke slovu dostávají hosté po centru zleva se kope roh, který ubráníme. V 16. min. centruje Adam na Komína a brankař hostí vyráží. Ve 20. min. je faulován Mojdy, k trestnému kopu se postaví Půža, ale brankař znovu vyráží. Ve 28. min. po přihrávce Mojdyho centruje Kosa a následuje další náš roh. Po něm se napravo dostane k míči znovu Kosa, narazí si s Burym a přesným centrem nachází hlavu Mojdyho, který nás uklidňuje. Vedeme 1:0. Po naší brance se hra uklidní a soupeř se dostává také na naši polovinu a získává roh z levé strany, který však odvracíme. V samém závěru první půle centruje Adam a máme další roh. Z něj se dostává k hlavičce Váňa, ale branka je v tuto chvíli pro něj zakletá. Brankař míč vyráží.

Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v aktivní hře, ale soupeř nás zmrazil hned ve 47. min a vyrovnal. Po zbytečném nákopu, se  míče zmocnili hosté, odcentrovali a nabíhajícího hráče jsme nechali zcela volného pohodlně zakončit hlavou 1:1. Situace, která do našich řad vnesla zbytečnou nervozitu. Naštěstí jsme se z toho brzo oklepali a začali být znovu aktivní. Mezi 50. a 56. min jsme kopali několik rohů a měli zakončení hlavou Dušana a Bežíka, ale Nové Strašecí zatím odolávalo. V 58. min. zahrávali také hosté nebezpečný roh zprava, který jsme odvrátili. V 60. min. po dalším našem rohu zprava, zahrál Kosa přímo na hlavu Váni a ten se tentokrát nemýlil a vedli jsme 2:1. V 66. min na levé straně Bury krásně odcentroval na Mojdyho, který přímo z první zvýšil na 3:1. Krásná akce a neméně pěkný gól. V 69. min. byl při našem rohu sražen Váňa a nařízenou penaltu proměnil Půža, vedli jsme už 4:1. V 78. min. Mojdy na zadní tyči našel nabíhajícího Bežíka, ale ten branku netrefil. V 78. min. jsme si všechno znovu zkomplikovali, kdy po naprosto zbytečné ztrátě před pokutovým územím soupeř snížil na rozdíl dvou branek. V tento moment byla naše hra rozháraná a soupeř vycítil svou šanci. V 83. min. po našem faulu zahrávali hosté přímý kop z 18 m a Hejci nás tentokrát podržel. Závěr už jsme zvládli a získali další tři body.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili si dobré příležitosti, ze kterých se v první půli podařilo proměnit pouze jedinou. Když už se zdálo, že je utkání rozhodnuté jsme si sami zkomplikovali situaci a nabídli hostům možnost ke skórování, který toho využil.

V sobotu od 16.00 hrajeme v Poříčí nad Sázavou.

 

 

Sedmé mistrovské utkání.

Lysá nad Labem – FK  0 : 1 (0:0)

V dalším již sedmém kole nás čekal rovněž nováček Ondrášovka krajského přeboru Lysá nad Labem.

Sestava: Hejcman  – Baštař, Kaufman, Vaníček, Bežo  – Pužík, Nesnídal – Burian, Mojdl, Srp, – Nový

Střídali:  46. min. Grunt Adam za Baštaře Tomáše, 75. min. Hlavatý Marek za Buriana Tomáše,

86. min. Komínek Václav za Pužíka Michala

Branka: 54. min. Pužík Michal

ČK: 80. min. Nový Dan

Venku jsme byli zatím stoprocentní a chtěli jsme v tom pokračovat i na hřišti v Lysé nad Labem. Domácí rovněž poslední dva zápasy vyhráli a zvláště vítězství v Poříčí budilo respekt. Začátek zápasu byl opatrný z obou stran a nám se příliš nedařil přechod do útoku. Bylo to zaviněné především nepřesnou hrou a malým pohybem. Po našich ztrátách jsme domácí pouštěli do nebezpečných protiútoků, při kterých jsme se často dopouštěli faulů. Centrované míče do našeho pokutového území směřovaly na vysoké hráče, kteří nám dělali dost starostí. Nám se nedařilo získat ani odražené míče, proto byli domácí stále nebezpeční. Ke slovu jsme se dostávali především po levé straně přes Bežíka a rychlého Kosu, ale stále nám chybělo něco k tomu, abychom své akce dotáhli k zakončení. Když už jsme se k zakončení dostali, byly střely Kosi a Dana buď nepřesné, nebo příliš slabé. Domácí si vypracovali dvě obrovské šance zpravidla po našich chybách a tak jsme si oddychli, že poločas skončil 0:0.

Věděli jsme, že pokud chceme bodovat, musíme se zlepšit ve všech řadách. Zvýšit pohyb, zpřesnit hru a především být trpělivější v přechodu do útoku. Domácí nám to trochu usnadnili ve 49. min., kdy hráč nevybíravě srazil Kosu a dostal červenou kartu. Domácí se zatáhli a čekali na brejky. My jsme potřebovali roztáhnout hru a trpělivě čekat na svou šanci. Přišla už v 54. min. po faulu na Mojdyho. K přímému kopu z 18 m se postavil Půža a krásně přes zeď otevřel skóre. 0:1! Tento moment nás uklidnil, snažili jsme držet míč a připravit si další šanci. Jednu z největších, měl Dan, kdy zleva postupoval sám, z úhlu vystřelil a vyražený míč se snažil ještě doklepnout Mojdy, ale marně. Další šanci měl Kosa, který zprava pronikl do pokutového území, ale jeho střelu brankař vyrazil na roh. Po něm Váňa hlavou přestřelil. Další tutovku měl Bury, postupoval sám, ale šance se zalekl a ani nezakončil. Trochu jsme se začali obávat okřídleného nedáš dostaneš a aby toho nebylo málo v 80. min. dostal ČK i Dan a stav hráčů na hřišti se vyrovnal. Domácí ucítili šanci a dlouhými nákopy se snažili o vyrovnání. Když jsme v závěru přežili i přímý kop z hranice šestnáctky, kdy míč těsně minul naši branku, mohli jsme oslavovat neporazitelnost na cizích hřištích. A co víc, ještě jsme venku ani neinkasovali.

Z naší strany to nebylo povedené utkání. Pro domácí je porážka krutá, ale fotbal se hraje na góly a v tom jsme byli tentokrát šťastnější.

V sobotu od 10.30 přivítáme Nové Srašecí.

 

 

 

Šesté mistrovské utkání.

FK – Kosmonosy  1 : 0 (1:0)

Na domácím hřišti nás čekal další těžký soupeř, který má v kádru hráče s prvoligovými zkušenostmi (Böhm, Fabián).

Sestava: Grunt D.  – Baštař, Bežo, Vaníček, Šubert  – Pužík, Komínek – Burian, Mojdl, Srp, – Nový

Střídali:  75. min. Nesnídal Dušan za Komínka Václava, 86. min. Solar Václav za Mojdla Jana,

89. min. Grunt Adam za Nového Dana

Branka: 9. min. Nový Dan

Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a to se nám dařilo. Hlavně na pravé straně jsme byli nebezpeční, ale centry Bakyho a Buryho ještě tak úspěšné nebyly, aby se měnilo skóre. V 9. min. už to přišlo. Po pěkné akci Baky přihrál Burymu, jeho centr obrana hostí zblokovala k Mojdymu, který poslal prudký míč na bránu, kde číhal Dan a ten míč tečoval pod břevno bezmocného brankaře. Vedeme 1:0. Tato branka nás uklidnila a pokračovali jsme v aktivní hře. Pěknou střelu Mojdyho vyškrábl brankař na roh. Z toho měl slibnou šanci Váňa, ale hlavou přestřelil. Šance z pravé strany Buryho ani z druhé strany pronikání Kosy branku nepřinesly. Postupně se začali hosté z našeho tlaku oklepávat, ale do poločasu se ani na jedné straně skóre neměnilo. Bylo jasné, že se Kosmonosy nespokojí s nepříznivým skóre a ve druhé půli nás čekají krušné chvilky, pokud nepřidáme pojistku v podobě druhého gólu.

Do druhé půle hosté poslali na pravou stranu čerstvého hráče Zámečníka, který se zapojoval do většiny útočných akcí. Pozorně jsme bránili a vyráželi do brejků, ale naše akce né a né dotáhnout do úspěšného zakončení. Ve vápně soupeře sice vznikaly nebezpečné situace, ale například střela Mojdyho byla zblokována na roh. Hosté se tlačili za vyrovnáním a vzadu jim stále častěji vznikala okénka na protiútoky. Smolař Bury postupoval sám na branku soupeře, ale jeho slabou střelu brankař zneškodnil. Dan se dostal k míči po chybě brankaře, ale jeho střela z úhlu rozvlnila pouze boční síť. Běžela 74. min. a po závaru v našem pokutovém území čerstvý Zámečník fauloval Davida v naší brance, vznikla mela, při které faulující hráč strčil do Bežíka a následovala ČK. Do konce utkání jsme sice byli pod tlakem, ale soupeře jsme k šancím nepouštěli. Za připomenutí však stojí pumelenice z 18m, kterou David bravurně vyškrábl na roh. Naopak sám na branku postupoval čerstvý Solárko, ale vhodnou příležitost k zakončení prováhal. Závěr už jsme si pohlídali a mohli začít slavit první domácí výhru v krajském přeboru.

Hosté se představili jako silný, kombinačně zdatný soupeř, ale na naší straně byla bojovnost a celá řada vyložených šancí, ze kterých jsme hned tu první dokázali proměnit.

Příští neděli jedeme do stále zlepšující se Lysé nad Labem.

 

 

 

 

Páté mistrovské utkání.

Lhota – FK  0 : 2 (0:1)

Domácí jsou úřadujícím mistrem, ale jejich kádr se hodně změnil a proto to byla pro nás trochu neznámá.

Sestava: Hejcman  – Baštař, Bežo, Vaníček, Šubert  – Pužík, Komínek – Burian, Mojdl, Srp, – Nový

Střídali:  86. min. Solar Václav  za Buriana Tomáše, 88. min. Grunt Adam za Nového Dana,

90. min. Nesnídal Dušan za Srpa Tomáše

Branky: 37. min. Srp Tomáš 0:1, 78. min. PK – Pužík Michal 0:2

Do utkání se nám podařilo vstoupit velice aktivně a domácí jsme k ničemu nepouštěli. Sice Lhota ve 3. min zahrává roh, ale to bylo vše, k čemu se v úvodu dostala. Už v 8. min. nebezpečně centroval Baky, ale brankař míč zachytil. V 9. min. rychle zakombinovali Půža s s Kosou, ale osamocený Dan z penalty přestřelil. Ve 14. min Hlavičkuje Komín z rohu, Dan míč nazdvihne a ten od břevna míří do brány. Mával se však ofsajd. V 17. min je faulován Dan, k centru se dostává Váňa, ale míč z jeho kopačky míří nad. Domácí se dostávají k první vážnější akci ve 21. min, kdy postupují zprava, ale Hejci míč vyráží na roh. Ve 24. min domácí zahrávají další roh a míč končí nad. Ve 29. min domácí těsně míjí pravou tyč Hejciho branky. Ve 31. min Hejci vykopává na Mojdyho, ten míč prodlužuje na Buryho, následuje další hlava Dana po ní postupuje Mojdy sám, ale míč končí nad. Doposud největší šance utkání! Ve 32. min Váňa krásně otáčí na Buryho, ten centruje, ale k míči se nedostáváme. Ve 33. min po dlouhém míči domácích srážíme na roh. Ten úspěšně ubráníme. V 36. min Baky zachytí dlouhou rozehrávku domácích, rychle po lajně vysune Mojdyho, Dan Kosovi odtáhne stopera, následuje přesná ulice na Kosu, ten obejde brankaře a vedeme 1:0. Domácí se snaží zvýšeným důrazem o vyrovnání, ale jsme pozorní.

O poločase jsme nabádali hráče aby nepřestávali být aktivní, že musíme vydržet bez inkasovaného gólu co nejdéle a trpělivě si počkat na další brejk.

Domácí zvýšili nasazení a důraz a trochu nás zatlačili, ale bez vážných šancí. Snažili se zjednodušit hru, centrovat ze stran a hlavně na naší pravé straně nám dělali potíže. Zpočátku se nám vepředu nedařilo podržet míč a tak byl výsledek stále otevřený. V 53. min přišel nebezpečný centr zprava, ale ubránili jsme se. Domácí byli nebezpeční při standardních situacích, zvláště jejich rohy na vysoké hráče odvracíme s vypětím všech sil. V 60. min domácí nasazují dalšího urostlého útočníka a je jasné co bude následovat. V 61. min zahráváme roh a nacvičený signál domácí zblokují. Podařilo se nám přečkat úvodní snahu domácích a pomalu se opět dostáváme do hry. V 65. min nám však zatrnulo při centru a následné hlavičce, ale míč končí daleko vedle.  V 74. min vysune Půža Šůbu a ten je u postranní čáry tvrdě faulován. Následuje přímý kop, ale bez efektu. V 76. min Šůba získá míč, přihraje Půžovi, ten vysune rozběhnutého Dana, který stoperovi uniká, následuje faul ve vápně a červená karta. Půža se štěstím penaltu proměňuje a vedeme 2:0. Další rychlé brejky už tak úspěšné nemáme. Závěr už si zkušeně pohlídáme a vezeme další tři body z venku navíc bez inkasované branky.

Oproti minulému utkání nastalo zlepšení ve všech řadách. Tři body jsme si plně zasloužili. Domácí hráli důrazně, ale branku nám nedali a to rozhodlo. Doufám, že takto budeme konečně pokračovat i doma se silnými Kosmonosy.

Další domácí zápas hrajeme v sobotu od 10.30 s Kosmonosy.

 

 

FK – Dobrovice  1 : 3 (0:1)

Soupeř, který se v minulém ročníku ČFL umístil na osmém místě, bude jistě patřit v krajském přeboru k favoritům i s obměněným kádrem.

Sestava: Hejcman  – Grunt A., Bežo, Vaníček, Šubert  – Pužík, Nesnídal – Baštař, Mojdl, Hlavatý, – Srp

Střídali:  46. min. Nový Daniel  za Hlavatého Marka, 58. min. Solar Václav za Grunta Adama ,

69. min. Chvojka Petr za Nesnídala Dušana

Branky: 29. min. Miškovský David 0:1, 62. min. Cigánek Tomáš 0:2, 77. min Vaníček Jakub 1:2, 91.min. Kopecký Martin 1:3

Prvních 25. min se hrál velice opatrný fotbal. Žádné mužstvo nechtělo udělat chybu a nabídnout soupeři výhodu. V 5. min. hosté rychle zakombinovali na levé straně a prudká střela skončila těsně vedle tyče. V 10. min. putoval míč po ose Baky – Dušan – Adam, ale ani centr posledně jmenovaného nenašel správného adresáta. Ve 12. min. střílí Kosa nad branku. Ve 27. min. centruje Dušan zprava, ale stále nic. Ve 29. min. jsme na levé straně při autu soupeře nedůrazní, míč se dostane na pravou odkrytou stranu, následuje přesný centr a zcela volný Miškovský hlavičkuje tvrdě a přesně. I když si Hejci na míč sáhne, ten skončí v síti a prohráváme 0:1. Tento okamžik námi hodně otřásl. Hosté začínají přebírat iniciativu. Mezi 30. a 39. min. se nám podaří několikrát přes pravou stranu centrovat, ale skóre se nemění. Asi největší příležitost na vyrovnání přišla v samém závěru poločasu, kdy odvrácený trestný kop Adam vrací do vápna a Váňa jen těsně hlavou míč míjí.

O poločase jsme se hlavně potřebovali uklidnit a brzy vstřelit branku. Ale naše odhodlání soupeř zmrazil hned v 62. min. druhou, velice lacinou brankou. Naší nedůslednost až lajdáckost v pokutovém území potrestal Cigánek a bylo to 0:2. Opět nám cca 12. min. trvalo, než jsme se z toho dokázali probrat. Naše hra byla nepřesná, komplikovaná a pomalá a to na vyspělého soupeře nestačilo. V 75. min jsme vysunuli Váňu na hrot a už v 77. min. se dokázal prosadit. Útok jsme vedli po pravé straně, Mojdy si narazil s Chojkou, přihrál Danymu a jeho přízemní centr Váňa využil ke snížení 1:2. Poté naše snaha pokračovala, ale pokaždé trochu chybělo k přesnému zakončení. V 91. min. po naší ztrátě, kdy už jsme hru hodně otevřeli, soupeř (Kopecký) skóroval potřetí a bylo rozhodnuto. Ještě stačil Dany nastřelit břevno, ale to už byl úplný závěr utkání.

Soupeř se představil jako vyspělý tým, který dobře bránil a podnikal nebezpečné protiútoky. V kombinaci byl mnohem přesnější, pohyblivější a snadno využil naší nedůslednosti. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál a pokusit se bodovat v neděli ve Lhotě.

Následující zápas hrajeme v neděli od 17.00 ve Lhotě.

 

 

Třetí mistrovské utkání.

 

Tuchlovice – FK  0 : 3 (0:0)

 

 

Domácí se umístili v minulém ročníku Ondrášovka krajském přeboru na 10. místě a je to již tradiční tým této soutěže s většinou hráčů, kteří prošli kladenským fotbalem.

Sestava: Hejcman  – Grunt A., Bežo, Pužík, Šubert  – Komínek, Nesnídal – Udovyka, Mojdl, Baštař, – Srp

Střídali:  55. min. Hlavatý Marek za Udovyku Oleksandra, 78. min. Prykhodko Serhii za Baštaře Tomáše, 85. min Solar Václav za Nesnídala Dušana

Branky: 49. min. Srp Tomáš 0:1, 69. min Mojdl Jan 0:2, 83. min PK Pužík Michal 0:3

Na soupeře jsme se pečlivě připravovali, věděli jsme, že je to bojovný tým s jednoduchou hrou dopředu a to se potvrdilo. Domácí v úvodu zahrozili dvakrát nebezpečným Miškovicem, ale Hejci byl pozorný. Na pravé straně nás trochu zlobil šikovný Brnovják, ale ani on se proti dobře organizované obraně neprosadil.  Postupem času se hra vyrovnala a všechny dlouhé pokusy jsme dokázali pohlídat. První půli se hrál vcelku vyrovnaný fotbal se spoustou nepřesností. V samém závěru přišla opravdu vyložená šance, kdy Mojdy levou krásně odcentroval na volného Komína, ale jeho hlava mířila nad. Do šaten jsme tedy odcházeli za stavu 0:0.

Do druhé půle jsme nechtěli nic měnit. Pozorně bránit a trpělivě čekat na příležitost.

Tu nám hned zkraje připravili domácí. Ve 49. min jsme se u pravé postranní čáry dopustili faulu, domácí bek chtěl hrát s brankařem, ale jeho úmysl vystihl pozorný Kosa a na prví tyč otevřel skóre utkání. 0:1. To nám hodně pomohlo, ale domácí se pokoušeli o vyrovnání. V 66. min průnikovou přihrávku zachytil Šůba, posunul na Mojdyho a jeho lob ze 40. metrů skončil nad. V 69. min jsme na polovině domácích získali aut, Šůba vhodil na Komína, který o míč přišel, ale bojovností jej získal zpět, přihrál čerstvému Márovi, ten posunul na Mojdyho a jeho obstřel z 18. metrů skončil u vzdálenější tyči. 0:2. V tento moment jsme začali opravdu věřit, že o výhru nepřijdeme. Domácí začali stále více hru otevírat a nám vznikal prostor pro rychlé brejky. Několik jsme ještě nedokázali zužitkovat, ale v 83. min se skóre navyšovalo. Po odvráceném rohu vyvezl míč Sergej, chytře jej podržel, přihrál na levé straně Dušanovi, ten posunul na Máru, který z první uvolnil opět Sergeje. Toho domácí obránce zfauloval a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil Půža a bylo to 0:3. V závěrečných minutách po ztrátě domácích Mára nastřelil tyč opuštěné branky.

Do Tuchlovic jsme odjížděli bez pěti hráčů základní sestavy. Nastoupili další hráči a vedli si velice dobře, jak ostatně výsledek napovídá. Zodpovědnou hrou jsme získali další tři body z venku, které ovšem musíme potvrdit hned v následujícím zápase doma s Dobrovicí.

Následující zápas hrajeme v sobotu od 10.30 s Dobrovicí.

 
 

Druhé mistrovské utkání našeho A-mužstva

 

FK Komárov – Klíčany  0 : 2 (0:0)

 

Po středečním vydařeném MOL Cupu (0:1 s Vltavínem) nás čekal další silný soupeř Klíčany.

Hosté mají ve svém středu několik hráčů, kteří rovněž oblékali dres Vltavínu a netají se vysokými ambicemi v soutěži.

Sestava: Hejcman  – Grunt A., Bežo, Vaníček, Šubert  – Komínek, Pužík – Burian, Mojdl, Srp, – Nový

Střídali:  46. min. Baštař Tomáš za Grunta Adama, 60. min. Hlavatý Marek za Nového Dana, 79. min Nesnídal Dušan za Buriana Tomáše, 88. min Chvojka Petr za Srpa Tomáše

Branky: 58. min. Kalaš Jan, 83. min Kraus Adam oba Klíčany

Sám jsem byl zvědav, jak silně nás poznamená středeční pohárové utkání a musím uznat, že jsme se úplně zotavit nedokázali. Soupeř se od úvodu jevil mnohem čerstvější, důraznější a i když jsme měli už ve 4. min šanci, kdy postupoval Bury sám po skvělé přihrávce od Mojdyho, skóre se neměnilo.

Postupem času sice hosté přebírali iniciativu, ale první poločas byl vcelku vyrovnaný, i když nás Hejci několikrát podržel. Poločas skončil 0:0 a nám bylo jasné, že pokud chceme uspět, budeme muset ještě více přidat. Od 46. min ale hosté kontrolovali hru, stále častěji se tlačili na naši polovinu a nám rapidně docházely síly. Začínali jsme jen doufat, že se nám vydaří nějaký protiútok. Místo toho jsme v 58. min po jednom z centrů inkasovali a v tento moment bylo jasné, že na zvrat chybí nejen fyzické, ale i psychické síly. Hru jsme se pokusili otevřít ve snaze o vyrovnání, ale místo toho přicházely šance soupeře a v 83. min i druhá branka.

Soupeř se představil jako zkušený, kompaktní tým , který si od úvodu šel za svým. Nezbývá než pogratulovat.

Domácí prohra mrzí, ale není to žádná tragédie, dokážeme hrát mnohem lépe… Jsem přesvědčený, že to dokážeme hned následující zápas v Tuchlovicích!

Následující zápas hrajeme v sobotu od 17.00 v Tuchlovicích.

 

První mistrovské utkání.

Nespeky – FK Komárov  0 : 1 (0:0)

K prvnímu mistrovskému utkání jsme za sychravého sobotního odpoledne zajížděli do Nespek.

Domácí se v uplynulém ročníku umístili na pěkném 6. místě a tak nás čekal silný soupeř.

Sestava: Hejcman  – Grunt A., Bežo, Vaníček, Šubert  – Komínek, Pužík – Burian, Mojdl, Srp, – Nový

Střídali:  82. min. Baštař Tomáš za Buriana Tomáše, 88. min. Hlavatý Marek za Nového Dana

Branka: 66. min. Komínek

Úvod utkání se odehrával především ve středu pole a obě mužstva čekala na chybu soupeře. My pozorně bránili a podnikali nebezpečné protiútoky do otevřené obrany. V 9. min pronikal obranou domácích Dan, přihrál doprava Burymu, který chtěl ještě vyšperkovat pro Kosu, ale míč skončil těsně vedle. Ve 24. min. využil zaváhání domácí obrany opět Dan, obhodil si hlavou vyběhnuvšího brankáře, ale míč do opuštěné branky nedokázal usměrnit. Domácí hrozili po stranách a ze standardních situací. Nebezpeční byli hlavně na pravé straně, kdy jsme se po centrech dvakrát ubránili jen se štěstím. Posledních pět minut první půle jsme byli pod tlakem, ale nulu jsme udrželi a šli se připravit na druhých 45. minut.

Od 46. min. jsme soupeře k ničemu nepustili a drželi nadějnou nulu. Bohužel jsme několik nadějných brejků nedokázali dotáhnout k přesnému zakončení, a proto byl stále stav 0:0. V 59. min byl na pravé straně ostře faulován Bury, ale standardku jsme nezužitkovali. K odraženému míči se však dostal Mojdy, který se z dálky pokusil přehodit gólmana, ale míč skončil těsně mimo. Mezi 61. a 63. min. domácí zahrávali několik rohů, ale ubránili jsme se. V 64. min. Vaníček po faulu zahrál dlouhý balon do vápna, Bury přihrál Mojdymu a jeho hlavičku obrana srazila na roh. Z pravé strany jej zahrával Kosa, k hlavě se dostal opět Mojdy a důrazný Komín vybojoval opět roh. Z leva jej zahrával Bežík, na přední tyči našel Komína a ten se tentokrát hlavou již prosadil. Vedli jsme 1:0! Do konce zbývalo ještě nějakých 28. min. a domácí se hrnuli za vyrovnáním. Kopali několik rohů a standardek, ale dobře jsme je odvraceli. Také my měli mezi 80. a 84. min. sérii rohů a nadějných protiútoků, ale branku jsme nedali. Samotný závěr už jsme si pohlídali a odvezli tři důležité body.

Hrálo se vcelku zajímavé utkání s několika dobrými šancemi na obou stranách. Naštěstí jsme jednu z nich dokázali proměnit. Vítězství šťastné a velice si ho vážíme.

V sobotu přivítáme Klíčany.

 

 

 

Předkolo MOL Cup

 

           FK Komárov – Hořovicko 1 : 0 (0:0)

V předkole MOL Cupu jsme přivítali divizní Hořovicko. Derby se vším, co k tomu patří. Pro nás to bylo utkání za odměnu. Chtěli jsme se prezentovat jako ve vítězných utkáních krajského poháru se silnými soupeři a dovolím si tvrdit, že se to podařilo.

Sestava: Hejcman  – Bežo , Kaufman (73. min. Burian), Vaníček, Šubert  – Pužík – Srp, Mojdl, Komínek (88. min. Solar), Kolář – Nový (81. min. Hlavatý)

Branka: 63. min. Mojdl

Do utkání jsme vstupovali s respektem a pokorou, ale zároveň s odhodláním soupeři dokázat, že to u nás nebude mít jednoduché. Zpočátku obě mužstva hrála vcelku opatrně se snahou neudělat chybu. Bohužel první jsme se dopustili my, kdy po ztrátě míče ve středu hřiště první střelu Hejci vyrazil a dorážku zcela osamoceného útočníka hostí zázračně rovněž zneškodnil. To se nám opravdu ulevilo. Poté jsme hráli mnohem koncentrovaněji a přišly i šance. První obrovskou měl Komín, který na centr Ládi Koláře těsně nedosáhl před prázdnou brankou. Chvíli na to, opět centr z levé strany a osamocený Mojdy hlavou přestřelil. To byla škoda, protože takových obrovských šancí nám soupeř příliš nemohl povolit. Hořovicko bylo v některých okamžicích možná trochu fotbalovější, o to větší bojovnost byla na naší straně. Do poločasu branka nepadla a výsledek byl stále otevřený.

Do druhé půle nebylo potřeba nic měnit. Chtěli jsme pokračovat v koncentraci a věřit, že další šanci už dokážeme proměnit. Soupeř zvýšil agresivitu a nám cca 10. min. trvalo, než jsme se s tím dokázali vypořádat. Do vyložených šancí jsme je však nepouštěli. Naše protiútoky jsme většinou vedli přes Danyho a zdárně mu v tom začal pomáhat i Kosa. První šanci druhé půle jsme neproměnili. Dany zleva postupoval sám, ale Bakus v brance Hořovicka svůj tým podržel.

V 63. min. to přišlo. Koláč si vyměnil míč s Mojdym, ten vysunul Danyho, který mu míč ve vápně vrátil a prudká střela na přední tyč znamenala naše vedení. Obrovská radost! Do konce zápasu zbývalo ještě půl hodiny, ale výsledek se výrazně přiklonil na naši stranu. Hosté se sice tlačili za vyrovnáním, ale zkušeně jsme si závěr pohlídali. Naše pohádková cesta pohárem stále pokračuje.

Zvolenou taktiku jsme až na malé výjimky dodrželi.  Bojovnost byla  příkladná, jak by také ne, když se hrálo derby jako řemen před návštěvou 842 platících diváků…

Děkujeme za podporu!

V dalším kole poháru přívítáme na domácím hřišti Loko Vltavín ve středu 14.8.2019 čas bude teprve stanoven.

V sobotu startuje soutěž a my zajíždíme do Nespek.

 
 

Třetí přípravné utkání

FK – Petřín Plzeň 1 : 4 (1:2)

V sobotu k nám přijel nováček Divize A, Petřín Plzeň.

Sestava: Hejcman (Grunt D.)  – Bežo (Čepelák) , Grunt A., Vaníček, Baštař  – Solar – Burian, Mojdl, (Chvojka), Hlavatý, Kolář – Srp

Branka: Kolář

Do utkání jsme oproti minulému utkání vstoupili se snahou o zkvalitnění především obranné činnosti. To se nám i dařilo, soupeře jsme do šancí příliš nepouštěli, i když nás někdy, především na levé straně dost zlobil. Po jednom z brejků jsme se dokonce dostali do vedení. Koláč únik zakončil mazácky podél brankaře a vedli jsme 1:0. Bohužel sami jsme se o vedení připravili vlastní nedůsledností v pokutovém území. Neuběhla ani minuta a bylo srovnáno! Poté nás vzrušila situace, kdy opět Koláč unikl obraně a byl nekompromisně sražen hostujícím brankařem. Následovala červená karta, ale od tohoto momentu jsme se přestali koncentrovat na hru a bylo po fotbale. Druhou branku jsme inkasovali do poločasu po přísném PK. Ve druhém poločase jsme byli stále více podráždění a brzy opět inkasovali, kdy byla naše obrana příliš roztažená a soupeř to potrestal. Ke zklidnění nepřispělo ani to, kdy obránce ve vápně Kosu zezadu podkopnul a rozhodčí penaltu pro nás nenařídil. Ještě jednou jsme inkasovali na konečných 1:4 a máme nad čím přemýšlet.

Zvolenou taktiku jsme udrželi pouze cca 35.min. Poté jsme se začali upínat na věci okolo a na výkonu se to, jak už to bývá, odrazilo. Věřím, že v příštím zápase to bude z naší strany úplně jiná písnička…

Příští týden hrajeme předkolo MOL Cup s Hořovickem.

Sobota 10.15

 
 

Druhé přípravné utkání

FK – Sedlčany 1 : 3 (0:1)

Tentokrát jsme změřili síly s divizním mužstvem Sedlčan.

Sestava: Hejcman  – Bežo , Pužík, Vaníček, Šubert (Grunt A.) – Komínek – Baštař (Chvojka) , Kolář (Zeman), Mojdl, Srp (Solar) – Nový (Hlavatý)

Branky: 40´ 0:1; 47´hosté neproměnili PK; 53´0:2; 75´0:3 PK; 84´1:3 PK Pužík

Od úvodního hvizdu se hosté chopili taktovky a my chvílemi nevěděli, kde nám hlava stojí. Poté jsme se osmělili, ale vyložené šance jsme nedokázali proměnit. Sedlčany lépe kombinovaly, měly více ze hry, ale vyložené šance byly na naší straně. Bohužel zůstalo pouze u šancí. V závěru poločasu jsme poprvé inkasovali po rychlé kombinaci a poločas tedy skončil 0:1. Ve druhém poločase se průběh hry příliš nezměnil, ale pohybliví hosté si přeci jen dokázali vytvořit více šancí. Nám začaly docházet síly a dvakrát jsme lovili míč z branky 0:3. V závěru jsme dokázali korigovat na konečných 1:3 z penalty.

Poučné utkání proti kombinačně a rychlostně velice kvalitnímu soupeři. I přes prohru si myslím, že jsme ostudu neudělali. Škoda jen obrovských šancí, které jsme zazdili. To by se nám v soutěžním utkání určitě vymstilo.

V sobotu hrajeme s Petřínem Plzeň od 10.15

 

 

První přípravné utkání

Mýto – FK 0 : 5 (0:3)

První přípravné utkání jsme sehráli v Mýtě.

Sestava: Hejcman (Grunt D.) – Bežo (Baštař), Pužík, Vaníček, Šubert (Hlavatý) – Solar (Grunt A.) – Burian, Kolář, Mojdl, Srp (Chvojka),– Nový (Petráš)

Branky: 10.min Bežo Jan, 21.min. Pužík Michal, 24.min. Kolář Ladislav, 53.min. Petráš Michal, 60´.min. Nový Dan

Utkání se původně mělo hrát u nás, ale pro podmáčený terén jsme museli do Mýta. Je potřeba poděkovat soupeři, že operativně dokázal připravit velice solidní, i když menší tréninkové hřiště a utkání se mohlo vůbec hrát.

Jako uctiví hosté jsme se k domácím příliš nezachovali a jednoznačně zvítězili 5:0. Na začátek sezóny byly k vidění velice pěkné akce, ze kterých padaly neméně pěkné branky. Ke vší úctě k soupeři nás v sobotu doma čeká patrně mnohem silnější soupeř Tatran Sedlčany.

 

 

 

 

 

Výsledky A-mužstva v 1.A-třídě skupiny A 2018/2019:

 

 

 
 

Votice – FK 1:1 (0:0) na PK 3 : 4

Poslední mistrovský zápas ve Voticích jsme sehráli už v pátek za úmorného vedra. Na podzim nás doma Votice obraly o všechny tři body, tak bylo o motivaci postaráno.

Sestava: Grunt D. – Baštař, Kaufman, Grunt A., Šubert – Pužík, Komínek – Srp, Mojdl, Kolář – Nový  

Připraveni: Hejcman David, Hlavatý Marek, Čepelák Onda, Solar Václav, Vaníček Jakub, Martinkovič Jakub

Zpočátku se nikomu nechtělo moc běhat, spíše se čekalo na první chybu. Ta přišla na domácí straně ve 3. min,  Dany postupoval sám, ale nedal. V 6. min opět Dany střílí do brankáře. Poté se hraje především ve středu hřiště bez vážných situací na obou stranách. Až ve 33. min jde Dany opět sám, ale dlouhá klička brankáři jej vyhání mimo střelecký úhel. Mezi 37. a 39. min se dostávají ke slovu domácí, ale David nás podržel. Do poločasu už žádná situace nestojí za zaznamenání a tak svítí na ukazateli stav 0:0.

O poločase jsme byli nuceni střídat Kaufyho pro zranění a místo něj nastoupil odpočívající Váňa. Vyčerpaného Šůbu vystřídal Brkec.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí, na kterých byla znát větší vůle po vítězství, která se bohužel často projevovala nevybíravými zákroky. V 50. min jsme přežili šanci, když míč z hlavy domácího hráče těsně minul naši branku. V 57. min Baky pěkně centruje před branku, ale Váňa na míč nedosáhl. V 60. min domácí opět hlavičkují těsně vedle. V 74. min naší nedůslednost v obranných řadách domácí dokáží potrestat a zaslouženě se ujímají vedení 1:0. O minutu později nabuzení domácí mohou zvyšovat na 2:0, ale David zachraňuje. V 77. min se do úniku dostává Váňa a je sražen v pokutovém území. Kopeme penaltu, které se ujímá Půža. Je srovnáno 1:1. Do konce zápasu už se stav nemění a připravujeme penalty.

Začínají domácí a míč letí vysoko nad. Koláč proměňuje, vedeme 1:0. Ve druhé sérii domácí i Baky dávají. Vedeme 2:1. Ve třetí sérii domácí i Kosa úspěšní. Stav je 3:2 pro nás. Čtvrtá série domácí i Brkec proměňují 4:3. V páté sérii David chytá a my získáváme dva body.

Je dobojováno, velice úspěšná sezóna končí a my se můžeme těšit na zaslouženou dovolenou.

Střídali: 46. min Jakub Vaníček za Luďka Kaufmana, 46. min Kuba Martinkovič za Jendu Šuberta, 60. min Marek Hlavatý za Dana Nového, 68. min Václav Solar za Jana Mojdla, 81. min Ondra Čepelák za Adama Grunta

 

 

 
 
 
FK Komárov 1:0 (0:0) Sparta Kutná Hora
 

Ve středu jsme sehráli odvetné finálové střetnutí středočeského poháru proti Kutné Hoře. Z prvního vzájemného střetnutí nás hřála výhra 2:1, ale bylo naprosto jasné, že hosté se touhy zisku poháru snadno nevzdají. Kutná Hora si předehrála soutěžní zápas už v pátek (5:1 ve Vykáni) a v klidu se připravovala na nás.

Sestava: Hejcman – Bežo, Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík, Komínek – Vokáč, Mojdl, Kolář – Nový

Střídali: 20.min Tomáš Srp za Adama Vokáče, 33.min Adam Grunt za Jana Beža, 83.min Tomáš Baštař za Václava Komínka, 86.min Václav Solar za Jana Mojdla, 88.min Marek Hlavatý za Dana Nového

Soustředili jsme se na pozorné bránění a rychlé protiútoky a v 10. min se jeden vydařil po pravé straně, ale střela Danyho je zblokována. O chvilku později střílí Koláč vedle. Ve 13. min je rychlík Dan faulován a máme standardku, ale bez ohrožení branky. V 15. min má podobnou příležitost Kutná Hora, ale Hejci chytá. Ve 20. min nás postihla první nepříjemnost, kdy zraněný Áda musí z placu. Ve 25. min se skvěle uvolňuje Dany, ale brankař zachraňuje. Ve 33. min musíme opět nuceně střídat rovněž zraněného Bežíka. Ve 35. min Koláč centruje na Váňu, ale jeho hlavička míří vedle. Ve 43. min hosté centrují do vápna a míč z hlavy hostí končí těsně mimo. Už si přejeme dohrát poločas, což se nakonec podaří.

Potřebovali jsme co nejdéle vydržet bez inkasované branky, protože soupeř začne hru více otevírat a nám se naskytnou brejkové situace. Už ve 46. min střílí Koláč vedle. Poté se začínají prosazovat hosté a mezi 52. – 57. min je nám několikrát úzko. V 62. min Půža získá balón, vysouvá Mojdliho a ten z pravé strany centruje opět na Půžu, který hlavou nastřeluje břevno! První 100% šance.

V 64. min míč po zemi těsně míjí naši branku. V 70. min opět těsně vedle po hlavičce útočníka hostí. Soupeř se tlačí dopředu. Vše ustojíme a v 75. min přichází rozhodující moment utkání. Po rohu zleva je velký závar před brankou Kutné Hory, míč dezorientovaný obránce přihraje Mojdlimu a ten nekompromisní střelou propálí vše i brankaře. V tuto chvíli už věříme, že pohár bude náš!

V 78. min sice Hejci opět zasahuje, ale další obrovskou šanci má Adam, kdy po jeho hlavičce skvěle zasahuje brankař Kutné Hory.

Utkání končí, propukají oslavy.

Přebíráme pohár z rukou zástupců SKFS a spol. AGRO.

Máme DOUBLE!!!!

 
 
 
 
 
 
 

 

FK - Tochovice  4 : 0 (1:0)

Po středeční radosti se těžko hledala motivace, ale domácí vítězství jsme všichni cítili jako povinnost vůči klubu, divákům.

Sestava: Grunt D. – Martinkovič, Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík, Mojdl – Srp, Štěpnička, Kolář – Nový  

Připraveni: Hejcman David, Hlavatý Marek, Grunt Adam, Petráš Michael, Čepelák Onda, Baštař Tomáš

Hra v prvním poločase neměla valnou úroveň. Z naší strany chyběl pohyb, vázla kombinace a někdy i více snahy. Soupeř měl určité náznaky, ale šanci si nevypracoval. Za zmínku snad stojí pouze Kaufyho průnik v 16. min a střela na zadní se kterou si však hostující brankař poradil. Hosté se snažili bránit, což se jim celkem dařilo a čekali na naše ztráty. Naštěstí ve 44. min se z hranice vápna trefil Koláč a do kabin jsme odcházeli za stavu 1:0. Všichni jsme cítili, že to není ono, ale nechtěli jsme dopustit blamáž jako v minulém kole.

Úvod druhého dějství nás uklidnil. Ve 48. min Koláč centroval a Kosa hlavou zavěsil. 2:0. Poté si Kosa dokázal, co všechno lze nedat, až přišla 58. min a jeho konečně přesná střela 3:0. Hosté se snažili něco  s výsledkem udělat, ale jejich snahu utnul znovu Koláč falšovanou střelou 4:0. To běžela 74. min. Poté už se utkání pouze dohrávalo. My měli dost a soupeři scházela kvalita. Pouze několik ostrých zákroků na obou stranách už bylo za rozhodnutého stavu zbytečných.

Po náročné a úspěšné sezóně se všichni těšíme na dovolenou. Zbývá sehrát poslední utkání ve Voticích.

Střídali: 46. min Tomáš Baštař za Jardu Štěpničku, 59. min Adam Grunt za Kubu Vaníčka, 63. min Marek Hlavatý za Kubu Martinkoviče, 66. min Václav Solar za Michala Pužíka, 72. min Ondra Čepelák za Jana Mojdla

 
 
 
 
 
Spartak Průhonice 6:1 (4:0) FK Komárov
 
 
 

Do Průhonic jsme odjížděli s jistotou postupu, s nadějným výsledkem z prvního finálového utkání v Kutné Hoře v kapse, ale s vědomím, že nás čeká velice schopný soupeř. Chtěli jsme v trendu úspěšných výsledků pokračovat, ale skutečnost nám otevřela oči už v prvním poločase.

Sestava: Grunt D. – Martinkovič, Kaufman, Vaníček, Grunt A. – Pužík, Bežo – Baštař, Solar, Kolář – Nový  

Připraveni: Hejcman David, Hlavatý Marek, Šubert Jan, Srp Tomáš

Utkání zhodnotím velice stručně. Začátek nenasvědčoval, že bychom mohli odjíždět s ostudou, ale když dostaneme tři branky z rozehraného rohu o kterém se před utkáním bavíme, je to na pováženou. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě a nezbývá než jim pogratulovat. My se musíme vzchopit, tuhle blamáž rychle hodit za hlavu a připravit se na odvetu finálového střetnutí. Moc času se v tom pitvat opravdu není.

Jenom bych se chtěl jménem svým a hráčů omluvit fanouškům za předvedenou parodii a doufám, že je zase brzo potěšíme. Dlužíme jim to!

 

Střídali: 46. min Marek Hlavatý za Jakuba Martinkoviče, 46. min Tomáš Srp za Tomáše Baštaře,  68. min Jan Šubert za Adama Grunta

 

Příští mistrovský zápas hrajeme v sobotu od 10.30 s Tochovicemi.

 

 

 

 

Z Kutné Hory vezeme slibné vítězství do odvety 1:2! 
 
Odveta se hraje 5.6.2019 od 18:00 v Komárově.
 
 
 
 
 

Kutná Hora – FK 1 : 2 (0:1)

Po postupové bitvě s Kosoří nás čekalo ve středu první finálové utkání středočeského poháru v Kutné Hoře.

Domácí se nacházejí na šestém místě krajského přeboru a netají se ambicemi na postup do divize.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík, Bežo – Vokáč, Mojdl, Kolář – Hlavatý

Střídali: 54.min Tomáš Baštař za Marka Hlavatého, 88.min Tomáš Srp za Jana Mojdla

Příliš informací o soupeři jsme neměli, ale to co se podařilo zjistit se potvrdilo na 100%. Hra Kutné Hory se opírá o urostlé hráče a především o hru nejlepšího střelce krajského přeboru Kacafírka. Ten však od úvodního hvizdu nenastoupil.

Než jsme se stačili rozkoukat, mohli jsme dvakrát inkasovat. Ještě před tím, ve 4. min. Voky po pravé straně zatáhl míč, poslal zpětnou přihrávku na hranici vápna Koláčovi a brankař prudkou střelu vyrazil. V 6. min. zahráváme trestný kop zleva, ale bez vážného ohrožení branky.

V 7. min domácí pronikají po pravé straně, centrují před Hejciho svatyni a volný hráč střílí do tyče. Tutovka soupeře! V 9. min opět centr zprava a tentokrát nás od pohromy zachraňuje břevno po hlavičce domácího hráče. V 13. min střílí Bežík pohotově, ale slabě. Trochu se dostáváme do hry, ale soupeř je velice nebezpečný a důrazný. Ve svém středu mají několik urostlých hráčů, které bráníme při standardkách jen s největším vypětím všech sil. V 25. min proniká po pravé straně Voky, ale střelu mu stačí obránce zblokovat na roh. Ve 26. min po prudké střele Koláče brankař míč vyrazil, ale Mára ani Bežík na něj nedosáhli. Ve 29. min se nám povede rychlý protiútok po pravé straně, Voky se ve vápně uvolní přes obránce, naznačí přihrávku, ale zvolí střelu na první tyč a brankař vidí míč až v síti. 0:1! Ve 37. min po rohu, míří míč z hlavy domácích jen těsně vedle naší branky. Ve 39. min se  Koláč hezky uvolňuje u levé lajny, ale je faulován.

Před koncem poločasu ještě Hejci vyškrábne prudkou střelu mířící pod břevno a následný roh ubráníme. Uhájili jsme šťastné vedení 1:0!

O poločase jsme si řekli několik pokynů ke hře domácích. Výsledek se pro nás sice vyvíjel příznivě (i když šťastně), ale potřebovali jsme zvládnout úvodní tlak a pokusit se být nebezpeční směrem dopředu.

To se nám daří hned ve 48. min. Koláč zahrává trestný kop zprava , na zadní tyči míč vrací Váňa a Mojdli hlavou zvyšuje na 2:0. V 55. min se Půža pokusí vystřelit z dálky, ale míč končí nad. V 64. min Koláč opět nachází hlavu Váni, ale míč jde opět nad. Domácí jsou zaskočeni a my je nepouštíme do hry. V 68. min zahrává Půža trestný kop, ale slabě. V 72. min Mojdliho střela končí rovněž vedle. Ve 20. min je domácí hráč vyloučen za úmyslné hraní rukou (po předešle žluté za faul). V 74. min zahráváme roh, ale míč z Váňovi hlavy míří do náruče brankáře. V 76. min náš brejk, Mojdli vysune Koláče a jeho střela míří těsně nad. Nám pomalu začínají docházet síly a domácí se dostávají do hry především zásluho čerstvého Kacafírka. I když je soupeř oslaben, snižuje v 79. min na 1:2 a nám čas přestává utíkat. V 80. min při nás stáli všichni svatí, když vyběhnuvšího Hejciho obstřeluje domácí útočník, míč míří do opuštěné branky, ale Kaufy zázračně akrobatickým zákrokem odvrací a roh. V závěru se dostáváme pod tlak, ale vyrovnání domácím nepovolujeme a odvážíme si do odvety nadějný výsledek.

Po vítězství 2:1 na hřišti Kutné Hory naše touha po poháru ještě vzrostla, ale bude to ještě velká bitva. Hráči Kutné Hory se určitě snadno nevzdají. Mečbol je však na naší straně!
 
Děkujeme fanouškům za podporu!!!

 

 

 
 
FK Komárov 1-0  (0:0) Sokol Kosoř
 
 

První mečbol proti Kosoři na domácím hřišti. Nám z tohoto utkání k celkovému prvenství stačil bod, soupeř, musel vyhrát.

Sestava: Hejcman – Bežo, Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík, Komínek – Vokáč, Mojdl, Baštař – Kolář  

Připraveni: Grunt David, Martinkovič Jakub, Hlavatý Marek, Solar Václav, Grunt Adam, Čepelák Ondřej

Do utkání jsme nemohli počítat s dvojicí Dan Nový, Tomáš Srp a tak jsme museli v útoku improvizovat.

Hned od úvodního hvizdu jsme se snažili být aktivní a hlavně po pravé straně po ose Bežík, Voky, Kolarov se nám dařilo získat několik rohů. Soupeř však odolával  a ani z dorážky Bežíka a nadějné hlavičce Komína se skóre neměnilo.

Soupeř trpělivě čekal na naše ztráty a hrozil z brejků. Vyložené šance si v první půlhodině žádné z mužstev nevytvořilo.

Ve 34. min. Kosoř rozehrávala trestný kop na zadní tyč, kde hráč soupeře vracel na přední a exligový Piták mířil vedle. Ve 37. min po naší ztrátě Kosoř zahrává roh, ale odvrátíme do bezpečí. Ve 42. min. Kolarov technickou střelou z hranice pokutového území nastřeluje břevno.

Do šaten odcházíme za stavu 0:0 .

Do našich řad se v průběhu prvního poločasu začala vkrádat nervozita a proto jsme mužstvo o poločase chtěli hlavně uklidnit.

Kolarov se přesunul na levou stranu místo Bakyho a na hrotu jej vystřídal Mára Hlavatý.

Hned ve 47. min. Láďa zahrává trestný kop na zadní tyč, čerstvý Mára míč tečuje hlavou a hostující brankář se vyznamená a míč vyráží na roh. Hosté chvílemi lépe kombinují, ale vyloženou šanci jim nepovolujeme. Snaží se proto spíše o střely ze střední vzdálenosti, které míří vedle nebo je likviduje Hejci. Také mají možnost zahrávat trestný kop z velmi nebezpečné vzdálenosti, ale míč míří nad naši branku. I my se dostáváme k několika standardkám, ale branku se nám nedaří ohrozit. V 60. min. Kaufy nasazuje k dalekonosné bombě, brankař míč vyráží před sebe, ale dobíhající Mára na něj nedosáhne.

Nám zřejmě pod tíhou velké důležitosti tohoto utkání trochu vázne kombinace a pohyb, ale o kýžený bod se rveme a soupeři toho také moc nepovolujeme.

Když se schyluje ke konci utkání a na tabuli svítí postupový stav 0:0 zahráváme volný přímý kop zprava. Běží 90. min. Kolarov přesně nachází hlavu Váni a ten se většinou z těchto situacích nemýlí. Vyhráváme 1:0 a oslavy mohou začít!

Důležitost utkání se na naší hře projevila, ale dokázali jsme zápas zvládnout a tři kola před koncem máme náskok úctyhodných a nedosažitelných 14 bodů na nejbližšího pronásledovatele, kterým je právě Kosoř.

Střídali: 46. min Marek Hlavatý za Tomáše Baštaře, 73. min Václav Solar za Václava Komínka,  90. min Ondra Čepelák za Láďu Koláře

Příští mistrovský zápas hrajeme v neděli od 17.00 v Průhonicích.

 
 
 

Jíloviště – FK 1 : 4 (0:1)

Další ze soupeřů, který se nám ve 26.kole postavil bylo Jíloviště, které zvláště na domácím hřišti bývá velice nebezpečné.

Sestava: Grunt D. – Bežo, Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík, Komínek – Baštař, Mojdl Kolář,  – Nový

Připraveni: Hejcman David, Vokáč Adam, Petráš Michael, Martinkovič Jakub, Hlavatý Marek, Solar Václav, Grunt Adam, Srp Tomáš

Na malém, nerovném hřišti se dal očekávat tuhý boj, což se hned od úvodního hvizdu potvrdilo.

Už v 10. min. při našem útoku zahrál domácí brankař mimo pokutové území rukou před dobíhajícím Baštařem a máme trestný kop z velice nadějné pozice. K míči se postavil Půža a přesnou střelou k tyči otevřel skóre. 0:1. V 15. min míč putoval po ose Koláč – Mojdli – Bežík – Baky a rukavice domácího brankaře. V 17. min Koláč z levé strany zahrával standardní situaci, našel hlavu Váni, brankař míč vyrazil zpět k nohám střelce, ale branka z toho nebyla.  Domácí hráli velice tvrdě a vyložené šance si příliš nevypracovávali. Ve 32. min měli největší v prvním poločase, kdy po naší ztrátě centrovali z levého křídla před branku a ostrou ránu obětavým zákrokem srazil Šůba mimo. Poté následovalo několik rohů domácích, ale vše se nám podařilo ubránit. Ve 40. min po autu centroval Šůba na Bakyho, ten sklepl na Mojdliho, ale jeho střela byla těsně vedle.

Ve 44. min zahráváme trestný kop po faulu domácích, ale střela Půži končí na tyči domácí branky.

Do kabin jdeme s jednobrankovým vedením a s vědomím, že ještě zdaleka není rozhodnuto.

Úvod druhé půle se nám vydařil na jedničku. Ve 46. min Půža křížným pasem krásně nachází Šůbu, ten ostře centruje před branku a Dan prudkou střelou pod břevno zvyšuje naše vedení na 2:0.

Zdaleka ale ještě není rozhodnuto. Když v 70. min dostává nečistě hrající domácí hráč červenou kartu naše naděje vzrůstají, ale domácí bojují dál a hned v 74. min po našem nedůrazu u levé lajny snižují na 1:2.

Posíláme na hřiště Kosu a ten v 81. min po rychlé akci Mojdliho a Koláče zvyšuje do prázdné na 1:3. V 83. min po našem brejku Mojdli trefuje břevno. V 89. min Kosa všem ukazuje jak umí být rychlý. U levé lajny převezme balon, obhodí si obránce, kterého nechá za sebou a kolem brankaře zvyšuje naše vedení na 4:1. Domácí prohru těžce nesou, ale nic jim to není platné. Získali jsme další důležité body a náš cíl se přibližuje…

Na malém hřišti se hrálo velice tvrdé utkání. Domácí se snažili někdy přehnaným důrazem naši hru rozbít a hrozili především ze standardních situací. My jsme se dokázali se vším vyrovnat a vstřelit čtyři branky. To mluví za vše.

Střídali: 46. min Adam Vokáč za Tomáše Baštaře, 66. min Václav Solar za Václava Komínka,  74. min Tomáš Srp za Dana Nového, 89. min Adam Grunt za Láďu Koláře.

 
 
 
 
 
 

FK – Velká Dobrá 4  : 2 (2:1)

Po pohárové středě jsme za deštivého počasí přivítali Velkou Dobrou. Na podzim  v Dobré jsme se dost natrápili a i tentokrát se dal očekávat tuhý boj.

Sestava: Grunt D. – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Baštař, Pužík, Mojdl, Kolář,  – Srp, Nový

Připraveni: Hejcman David, Vokáč Adam, Petráš Michael, Bežo Jan, Komínek Václav, Čepelák Ondřej

Už ve 4.min. dostal Mojdli kolmou přihrávku do pokutového území, chystal se vystřelit, ale byl sražen a kopali jsme penaltu. Půža se nemýlil a my se ujímáme vedení. Trochu jsme se uklidnili, ale soupeř se na nás dobře připravil a začínal být nebezpečný. Trochu nám vázla souhra ve středu pole a záměr se dvěma útočníky také nepřinesl očekávaný efekt. Hosté spoléhali na rychlé protiútoky a jejich standardní situace byly velice nebezpečné. Potvrdilo se to už v 15. min. kdy soupeř po opakovaném rohu vyrovnal. Vůbec jsme nezachytili náběh soupeřova hráče a ten tečoval prudký centr do branky. 1:1. Naše hra začala být rozháraná a do pořádného tlaku jsme se nedostávali. Trochu jsme museli změnit rozestavení a posílit střed pole. Hra se trochu zlepšila, ale vyložené šance nepřicházely. V naší hře bylo dost nepřesností a soupeř zlobil z brejků. V závěru poločasu jsme přeci jenom strhli vedení na svou stranu. K přímému kopu za faul na levé straně se postavil Půža a střelou na přední tyč překonal brankáře 2:1.

O poločase jsme vystřídali unaveného Kosu a poslali na hřiště uzdraveného Bežíka. Ten vnesl do naší hry více klidu a rovněž se Mojdli mohl posunout více dopředu. Ale vše jsme si  pokazili vlastní nedůsledností už v 53. min. Avizovali jsme postavení mimo hru, přestali jsme nepochopitelně hrát a bylo srovnáno 2:2.

Naštěstí jsme si tentokrát dokázali pomoct standardkami . Po rychlé akci po pravé straně přihrával čerstvý Adam Vokáč zpětně na Mojdliho , ale míč stačil do rohu odkopnout obránce. Po něm se prosadil tentokrát nohou na zadní  tyči Váňa. To běžela 73. min a stav byl 3:2. Soupeř se znovu tlačil za vyrovnáním, ale v 79. min. ztratil míč uprostřed hřiště, následoval náš brejk, kdy Láďa Kolář krásně uvolnil opět Mojdliho, ten obešel brankaře a stanovil konečné skóre na 4:2.

Utkání nebylo vůbec jednoduché a Velká Dobrá nás potrápila. Ve hře chyběla lehkost, dost jsme kazili. Pohyblivý a důrazný soupeř nám to neulehčil. Na nás se určitě projevilo středeční pohárové utkání, ale nakonec jsme to zvládli a zaslouženě vyhráli.

Střídali: 46. min Jan Bežo za Tomáše Srpa, 71. min Adam Vokáč za Tomáše Baštaře,  82. min Václav Komínek za Dana Nového, 90. min Ondra Čepelák za Láďu Koláře

 
 
 
 
 

FK KOMÁROV – HŘEBEČ 4 : 0 (1:0)

V semifinále krajského poháru jsme přivítali přeborovou Hřebeč.

Soupeř se nachází v krajském přeboru na poklidném sedmém místě a před utkáním se netajil tím, že hlavní ambice soustředí právě na krajský pohár.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík – Baštař, Bežo, Mojdl, Kolář – Srp

Střídali: 61.min Marek Hlavatý za Tomáše Srpa, 69.min Václav Komínek za Jana Beža,  76.min Jakub Martinkovič za Tomáše Baštaře, 85.min Ondřej Čepelák za Ladislava Koláře

Věděli jsme, že soupeř bude kombinačně silný, bude napadat naši rozehrávku a každou nepřesnost bude schopen potrestat. Proto jsme chtěli vycházet z bloku a soustředit se na rychlé protiútoky do otevřené obrany.

To se z počátku celkem dařilo a hned v úvodu jsme si vypracovali velkou šanci. Baky na pravá straně zatáhl míč, odcentroval na Kosu, ten pěkně pustil za sebe na Láďu Koláře, ale míč skončil nad.

Drželi jsme se svého plánu a soupeř byl zaskočen. Hra se většinou odehrávala ve středu pole a soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Až přišla 19.min Kosa na pravé straně přesně našel nabíhajícího Bežíka a ten na přední tyči nezaváhal 1:0. Poté se hosté probudili, začali se tlačit před naši branku, ale veškeré standardky jsme někdy i s obtížemi ubránili. Soupeř dokonce vyrovnal, ale rozhodčí správně branku neuznal pro předchozí hru rukou. Největší šanci měli hosté po centru, kdy útočník střílel hlavou pod břevno, ale Hejci skvěle zasáhl. Do poločasu jsme těsné vedení uhájili.

O půli jsme si říkali, že když udržíme vedení co nejdéle, soupeř znervózní a začne hru otevírat, což by nám mělo vyhovovat.

To se naštěstí potvrdilo a přišly i branky. Ocitli jsme se pod tlakem, ale v 72.min Váňa předskočil soupeře, následoval brejk, Láďa Kolář krásně našel 60 m sprintujícího Mojdliho a ten hlavou do protipohybu brankáře zvýšil naše vedení na 2:0. V ten okamžik jsme začali věřit, že bychom to mohli zvládnout. A to ještě nebyl konec… V 76.min další brejk po levé straně zakončil přesně na přední tyč výborný Láďa Kolář 3:0! Soupeř si vytvořil ve druhém poločase šanci z trestného kopu, ale Hejci výborně zasáhl a míč vyrazil na roh. Když dal Brkec po rohu naši čtvrtou branku, propukla opravdová euforie. Soupeři jsme nepovolili jediný zásah a naprosto zaslouženě zvítězili 4:0!!!

Jeden z nejlepších výkonů (jestli ne vůbec nejlepší) co jsem u mužstva! Pochvalu zaslouží celý mančaft za příkladnou bojovnost a plnění taktických pokynů.

Úspěch si užijeme, ale v sobotu nás čeká další mistrovské utkání s Velkou Dobrou, tak zpátky na zem…

 

 

 

Podlesí – FK 1  : 2 (1:0)

V chladném nedělním dopoledni jsme se utkali s Podlesím. Malá vesnička na jižním úpatí Brd patří již několik let k tomu nejlepšímu v soutěži. V kádru mají několik našich bývalých spoluhráčů z Příbrami nebo Hořovicka a tak se dal očekávat vyrovnaný duel.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík, – Baštař , Mojdl, Solar, Kolář,  – Srp,

Připraveni: Grunt David, Vokáč Adam, Petráš Michael, Hlavatý Marek, Bežo Jan, Komínek Václav

Do utkání jsme nevstoupili špatně a vytvořili si mírnou převahu. Dost často nás však brzdila nepřesnost a nedařilo se po větší časový úsek udržet míč. Soupeř nás rychle dostupoval a ve středu pole byl velice důsledný a důrazný a naše hra pomalá a nepřesná. Často jsme se začali uchylovat k nakopávaným míčům což k ničemu kloudnému nevedlo. Přesto jsme si vytvořili několik slibných příležitostí, ale bojovný soupeř vždy stačil pohromu zažehnat. Největší šanci jsme si vypracovali ve 22. min, kdy Mojdli vysunul Kosu, ten unikl obraně, ale nastřelil břevno. Další rychlou akci zleva, kdy Láďa Kolář přihrál opět na Kosu, překazil za žlutou kartu domácí obránce. Domácí se stále více začali osmělovat a především na naší levé straně zlobili. Ve 39.min prošel Havelka od levé lajny, přihrál před branku a tam nabíhající Hájek míč těsně tečoval před Hejcim do branky 1:0. Vedení domácí posílilo a my byli rádi, že přišel poločas.

O přestávce jsme si něco řekli k naší nevýrazné hře, změnili rozestavení a poslali na hřiště Petyho do útoku. Věděli jsme, že přes vysoké domácí hráče těžko můžeme uspět nakopávanými balóny.  Bylo, potřeba zvýšit pohyb a držet míč na zemi.

Hned ve 47.min Kaufy rozehrál míč po zemi na nabíhajícího Šůbu, ten ho pustil do vápna na Mojdliho a bylo srovnáno 1:1. Pěkná kombinační akce s přesným zakončením. Začalo se nám dařit účinně napadat rozehrávku domácích a najednou jsme byli mnohem více nebezpeční. V 62. min prošel Kosa po pravé straně do vápna, našel volného Láďu Koláře, který vystřelil a míč ještě stačil před domácím brankařem tečovat Pety. Vedeme 2:1. Podařený obrat. Domácí byli otřeseni, ale další zářez jsme už nepřidali.

Podlesí se nechtělo s výsledkem spokojit, vsadilo vše na jednu kartu a zatlačilo nás na naši polovinu. Trochu jsme se obávali  aby to neskončilo jako v Klecanech, kde jsme o vítězství přišli v posledních vteřinách zapasu. Naštěstí jsme si vítězství pohlídali a získali další důležité body. Tentokrát hodně vydřené, ale o to víc cenné!

Domácí potvrdili, že jsou kvalitním mužstvem a umějí potrápit.  Pro nás to bylo náročné utkání se vším všudy, ale těsné i když vydřené vítězství bereme s pokorou.

Střídali: 46. min Michael Petráš za Václava Solara, 88. min Marek Hlavatý za Tomáše Baštaře,  90. min Jan Bežo za Tomáše Srpa

 

 

 

 

FK Komárov – Mníšek 5:1 (3:0)

Po pohárové středě nás navštívil mančaft z klidného středu tabulky Mníšek.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Baštař, Pužík, , Mojdl, Kolář,  – Srp, Nový

Připraveni: Grunt David, Martinkovič Jakub, Petráš Michael, Čepelák Ondřej, Solar Václav, Marek Hlavatý

Hned od úvodu utkání jsme se snažili být aktivní. Ve 2.min. po spolupráci na pravé straně vysunul Adam Grunt Bakyho, ale soupeř odvrátil na aut. Ve 4.min. zahráváme standardku zprava, Půža nachází Kaufyho a zahráváme roh. Po něm zakončuje vedle Láďa Kolář. V 6.min. po výkopu Hejciho proniká Dan Nový, ale zakončuje vedle. V 7.min. opět Baky zprava centruje do pokutového území, ale Kosa minul. Mezi 8. – 9.min. zahráváme několik rohů a poslední z nich umisťuje Váňa hlavou do branky. Vedeme 1:0. Velice aktivní úvod a uklidňující branka.

Poté se hra trochu zklidní a k vidění je jen několik ostrých zákroků na naše hráče. Ve 21. min se nám vydaří průniková přihrávka na rozběhnutého Kosu, toho zastavuje brankař jen za cenu faulu a kopeme penaltu. K té se postaví Půža a zvyšuje naše vedení na 2:0. Ve 27. min vystihne Váňa přihrávku soupeře, vyveze balon a z 24m těsně míjí šibenici. Ve 33. min se po rohu dostává do slibné šance Mníšek, ale těsně míjí. Ve 34. min krásně vysune Kaufy Dana, ten všem uniká, obchází i brankaře a zvyšuje na 3:0.  Ve 44. min po pěkné kombinaci Dan – Mojdli míč po střele druhého jmenovaného končí na břevnu. Velice povedený poločas.

Po přestávce jsme chtěli pokračovat v aktivní hře, ale přišlo mírné uspokojení a už to nebylo ono. Soupeř se snažil s výsledkem něco udělat a my vypadli z tempa. V 50. min zahráváme roh, ale bez zakončení. Je to naopak soupeř, který po rozehraném rohu na naší levé straně centruje před branku, a zcela nepokrytý útočník snižuje na 1:3. Naštěstí dokážeme odpovědět a také po rozehraném rohu v 60. min Mojdli nachází na vápně Láďu Koláře a ten nás opět uklidňuje 4:1. V 67. min opět po rohu zakončuje Kosa těsně nad. V 74. min nám vychází napadání soupeře, Dan nezištně uvolňuje čerstvého Petyho a ten zvyšuje na 5:1. V 77. min. nastřeluje stále aktivní Mníšek břevno. Zápas končí a my si již potřetí zjara připisujeme vítězství 5:1.

Z utkání jsem osobně měl trochu obavy, poněvadž ve středu jsme odehráli náročné utkání s Jílovištěm a hráči měli málo času na regeneraci. Utkání jsme ale zvládli a především v prvním poločase byla naše hra velice dobrá. Poté už jsme si výsledek pohlídali. Soupeř hrál otevřenou hru a to nám vyhovuje.

Střídali: 36. min Václav Solar za Tomáše Baštaře, 70. min Michael Petráš za Tomáše Srpa,  78. min Jakub Martinkovič za Adama Grunta, 82.min. Ondra Čepelák za Láďu Koláře, 86.min Marek Hlavatý za Dana Nového

 

 

 
 
 
 
AGRO CS Pohár SKFS - čtvrtfinále
FK Komárov  1:0 (0:0)  TJ Jíloviště
 
 
   

 

 

 

 
 

Klecany – FK 1:1 (0:0)

PK: 4:2

Za letního počasí jsme zavítali na horkou půdu do Klecan. Domácí jsou na vlastním hřišti nejúspěšnější mužstvo, proto se očekával velký boj.

Sestava: Grunt D. – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík – Baštař, Solar, Mojdl, Kolář,  – Nový

Připraveni: Hejcman David, Martinkovič Jakub, Petráš Michal, Čepelák Ondřej

Od úvodního hvizdu se obě mužstva soustředila na to neudělat chybu. Domácí se především snažili dlouhými nákopy hledat nejlepšího střelce soutěže Pfeifera, ale naše obrana byla pozorná. Nebezpečné byly jejich auty, které směřovaly do našeho pokutového území, ale pokaždé jsme si dokázali poradit.

Snažili jsme se podnikat rychlé protiútoky, ale pokaždé něco málo chybělo k úspěšnému zakončení. Největší šanci jsme měli ve 34.min, kdy obraně domácích unikl Nový, ale brankař zachránil. Domácí často nedovolenými zákroky zastavovali naši snahu a nám se nedařilo pořádně zakončit. V poslední minutě prvního poločasu jsme zahrávali trestný kop cca z 18 m, ale míč z kopačky Půži mířil těsně mimo. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:0.

O poločase jsme si řekli, že budeme pokračovat stejně a počkáme si na chyby domácích.  Jedna přišla v 60.min, kdy míč za obranu dostihnul Solárko a před jinak výborným brankářem domácích poslal míč do opuštěné branky. Vedeme 1:0 a přicházejí další situace na brejky do otevřené obrany. Bohužel další branku jsme nepřidali a přišel trest. V 92.min. jsme odevzdali míč brankaři, nechali jej rozehrát na pravého beka, který dlouhým nákopem do vápna založil poslední akci utkání. Přišla další nedůslednost v našem pokutovém území, míč po několika odrazech napálil domácí hráč na branku a  Kuba Vaníček jej tečoval do horního rohu bezmocného gólmana. Šok, 1:1 a konec utkání.

Naše psychika byla narušena a tak jsme nezvládli ani penalty.

Utkání jsme odehráli vcelku solidně, drželi se taktického plánu, ale závěr jsme hrubě nezvládli. Tak zkušené mužstvo si musí výsledek v poslední minutě pohlídat. Vytrestalo nás to, že jsme mohli utkání rozhodnout, ale pohrdli jsme nabízenými situacemi a pak přišel trest. Domácí z jediné střely na branku vytěžili 2body.

Věřím, že se dokážeme poučit!

Penaltu proměnili: Petráš, Mojdl

Střídali: 75. min Michael Petráš za Vaška Solara, 79. min Jakub Martinkovič za Tomáše Baštaře,  90. min Ondra Čepelák za Láďu Koláře

Příští zápas hrajeme doma v sobotu 26.4. od 10.30 s Mníškem.
 
 
 
 
 
 
FK – Vestec 2 : 0 (1:0)

V dalším veledůležitém domácím zápase jsme přivítali druhý Vestec.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík – Baštař, Srp, Mojdl, Kolář,  – Nový

Připraveni: Grunt David, Martinkovič Jakub, Solar Václav, Štěpnička Jaroslav, Petráš Michal, Čepelák Ondřej

Důležitost utkání byla patrná od samého začátku, hrálo o šest bodů , protože je velký rozdíl vést o tři nebo o devět.

Do utkání lépe vstoupili hosté, dobře napadali naši rozehrávku a brzy měli výhodu několika rohových kopů. Ty jsme odvraceli proti urostlým hráčům soupeře jen s velkou námahou. Asi po 15. min. jsme se také začali osmělovat a přišla první obrovská příležitost. Při rychlém protiútoku se uvolnil Nový, přihrál Srpovi, který postupoval sám na brankaře, ale místo střely chtěl snad brankaře obejít, ale ten jeho snahu zmařil.  Poté měli hosté také tutovku, kdy odražený míč po závaru před naší brankou,  napálil hostující hráč k tyči, ale Hejci skvělým zákrokem zachránil.

Po dalším našem brejku postupoval po levé straně Láďa Kolář a byl faulovaný. Běžela 29. min. kdy se k míči postavil Půža, míč zakroutil na přední tyč a brankař, který očekával centr,  nestačil zareagovat. Vedeme 1:0! Několik dalších nadějných brejků už jsme nedokázali zužitkovat.

Do poločasu se již nezměnilo. Hosté se snažili kombinovat, hrozili především ze standardních situací, my pozorně bránili a drželi se svého plánu.

Věděli jsme , že Vestec v úvodu druhé půle ještě zvýší svou snahu a postupem času bude stále víc hru otevírat. Záměrem bylo hlavně neinkasovat.

To vše se potvrdilo a také na naší straně začaly narůstat příležitosti. Především z rohových kopů se výborně prosazoval Kuba Vaníček, ale brankař několik jeho pokusů zázračně zneškodnil. Velkou šanci měl i Mojdli, kdy po rychlé kombinaci v pokutovém území vystřelil po zemi, ale brankař zázračně vyrazil.

Hosté se snažili o kombinaci, ale naše tentokrát skvělá defenziva jim šance nedovolila. Definitivní rozhodnutí přišlo v 73. min. Napadajícího Kosu nastřelil hostující obránce, míč se odrazil k volnému Danovi , ten všem ukázal záda, obešel i brankaře a zavěsil do prázdné braky. Vedení 2:0 už jsme si vzít nenechali a získali tři body.

Tentokrát musím hráče pochválit za taktický výkon. Celý zápas jsme se drželi svého plánu a konečně jsme dokázali vstřelit i  branky. Hosté byli možná fotbalovější, ale nás zdobila bojovnost a víra ve vítězství. Pokud budeme takto pokračovat, nemusíme se o naše postavení obávat!

Střídali: 80. min Jarda Štěpnička za Tomáše Baštaře, 85. min Michal Petráš za Dana Nového,  89. min Kuba Martinkovič za Adama Grunta, 90. min Vašek Solar za Láďu Koláře

Příští zápas hrajeme v sobotu 20.4. od 17.00 v Klecanech.

 

 

 
 
AGRO CS Pohár SKFS - osmifinále
 

 

 

 

 
 
 

FK Komárov –  Union Cerhovice 0 : 0   1:0 PK

PK 5 : 3

Tentokrát jsme přivítali v okresním derby hráče Cerhovic.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Bežo, Pužík – Srp, Mojdl, Kolář,  – Nový

Připraveni: Grunt David, Martinkovič Jakub, Baštař Tomáš, Solar Václav, Štěpnička Jaroslav, Petráš Michal

Utkání se hrálo na tvrdším, ale jinak dobře připraveném povrchu.

Začátek utkání se nám vydařil a několikrát jsme zahrozili především z levé strany. Bohužel branku se nám vstřelit nepodařilo a aktivita z nás postupně vyprchávala. Na naše kopačky se začala lepit nervozita a bojující hosté toho postupně začali využívat. Hrálo se především mimo pokutová území a byl to spíš boj než kloudný fotbal. Ve 34.min nás potkala první pohroma, kdy musel ze hřiště zraněný Honza Bežo. Nahradil ho Vašek Solar, ale naše hra byla do poločasu velice rozháraná a nepodařilo se nám vypracovat žádnou šanci. O poločase šel na hřiště Tomáš Baštař a Srp se posunul na hrot místo Dana Nového. Začali jsme si vypracovávat mírnou převahu, ale do zakončení jsme se nedostávali. Naopak hosté hrozili z brejků a při jednom z nich tečoval střelu Luděk Kaufman a míč se otřel o břevno. Na naše konto se hromadily rohy, trestné kopy, ale branku jsme neohrozili. První velká šance se naskytla z přímého kopu Michala Pužíka, kdy hosty zachránila tyč. Poté jsme měli další tutovku po trestném kopu, kdy Vaníček hlavou přiklepl na Baštaře a ten také hlavou poslal míč pod břevno, ale Bakus v bráně se vyznamenal a míč vyškrábl na roh. Čas ubíhal a z naší hry se stávala křeč. Přesto jsme si vypracovali ještě jednu, ale za to 100% šanci. Po rohu zleva míč prodloužil Vaníček na Mojdla, ten přiťuknul Solarovi, ale ani střela z malého vápna v bráně neskončila. Utkání skončilo stejně jako před 14dny 0:0 a šlo se na penalty.

Proměnili: Půža, Kaufi, Pety, Baky, Mojdli

Ve čtvrté sérii Cerhovice neproměnili, kdy střelu Procházky Hejci vyrazil a my si připsali dva body.

Více než ztráta jednoho bodu mrzí nucené střídání dvou hráčů, Honzy Beža, obnovené svalové zranění a Adama Vokáče, ze stejného důvodu.

Co je zarážející? Mužstvo, které je v tabulce vstřelených branek na druhém místě dvakrát po sobě vyjde doma naprázdno?!

Střídali: 34. min Vašek Solar za Honzu Beža, 46. min Tomáš Baštař za Dana Nového,  74. min Adam Vokáč za Láďu Koláře, 80. min Jarda Štěpnička za Tomáše Srpa, 84. min Michal Petráš za Adama Vokáče

 

 

 

 
 
 
Doksy – FK 0 : 2 (0:1)

V sobotu nás čekal soupeř z Kladenska, Doksy. Ve zrenovovaném areálu za pěkného počasí jsme chtěli odčinit bezbrankovou remízu z minulého utkání, což se nám nakonec i podařilo.

Sestava: Grunt D. – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Bežo, Pužík – Vokáč, Mojdl, Srp,  – Nový

Připraveni: Hejcman David, Kolář Ladislav, Baštař Tomáš, Solar Václav, Štěpnička Jaroslav, Petráš Michal

Terén byl suchý, ale ne příliš rovný a dost často byl příčinou naší nepřesnosti.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a už ve 4. min po rohu Bežíka těsně vedle zakončoval Mojdli. O minutu později, v 5. min Dan Nový prošel středem hřiště, postupoval sám, ale brankař včasným vyběhnutím zneškodnil. Hned v 6. min opět Dan sám před brankářem, ale ani tentokrát neuspěl. Poté se hra uklidnila, domácí bojovali, spoléhali na brejky a nás dost často brzdila nepřesnost. Kopali jsme několik rohů, trestných kopů, ale branku jsme pořádně neohrozili.

Kolem 20. min musel odstoupit Adam Vokáč a nahradil ho Láďa Kolář. Hned se na levé straně aktivně zapojil do ofenzivy, ale brankové vyjádření to nepřineslo. Ve 34.min se po centru z levé strany ocitl sám před brankou jinak velice aktivní Adam Grunt, ale branku minul.

Přišla 38. min Tomáš Srp se rychle zorientoval na pravé straně a z hranice velkého vápna střílí na zadní tyč.  Na míč brankař nedosáhne a vedeme 1:0. Po sérii promarněných příležitostí přichází uklidnění.

Poté máme několik příležitostí navýšit vedení, kdy po ztrátách domácích postupujeme do rozhozené obrany, ale brzdí nás nepřesnosti.

Domácí se však nevzdávají a mají ve 40. min výhodu trestného kopu, ale David Grunt skvěle zasahuje a dobře umístněnou střelu vytěsňuje na roh. Ten ubráníme a jde se do šaten.

O přestávce jsme se potřebovali uklidnit a poté pokračovat v aktivní hře. Věděli jsme, že domácí budou muset hru trochu otevřít a začnou jim ubývat síly. Proto jsme nabádali hráče k větší trpělivosti.

Hned ve 48. min po centru zprava od dobře hrajícího Srpa má tutovku Láďa Kolář, ale ve skluzu míč letí nad. Nám se nedaří přidat rozhodující druhou branku a tak je výsledek stále otevřený. Dost často kazíme před finální fázi nebo domácí přerušují i za cenu faulu. Naše  obrana pracuje vcelku spolehlivě a  když se domácí pokusí o dlouhý balon, ve vzduchu kraluje Kuba Vaníček. Je to právě on, když se v 76. min po standardce Ládi Koláře krásně pověsí do vzduchu a protrhuje jarní střeleckou smůlu. Brankař nemá šanci a my vedeme 2:0. Je rozhodnuto a získáváme další tři důležité body.

Zasloužené vítězství, škoda nevyužitých příležitostí.  Stále je na čem pracovat!

Střídali: 25. min Láďa Kolář za Adama Vokáče, 84. min Solar Václav za Michala Pužíka, 87. min Jaroslav Štěpnička za Dana Nového

 

 

 
 
 
 
FK - Nelahozeves 0 : 0 (0 : 0) na PEN 8 : 9

Další domácí zápas jsme sehráli s Nelahozevsí, která se nachází v poklidném středu tabulky. V jejím kádru hraje několik zkušených fotbalistů a proto jsme si uvědomovali, že utkání nebude vůbec jednoduché, což se plně potvrdilo.

Sestava: Grunt D. – Grunt A., Pužík, Vaníček, Šubert – Bežo, Mojdl – Vokáč, Srp, Kolář – Nový

Připraveni: Hejcman David, Baštař Tomáš, Solar Václav, Kaufman Luděk, Čepelák Ondřej

Utkání se hrálo na suchém terénu, na kterém míč dost odskakoval a nahrával spíše bránícím hostům.

Úvodních 5.minut překvapivě patřilo hostům, kteří získali dva rohové kopy. Nás brzdila především nepřesnost. Poté jsme se dostali do tempa a získávali převahu. Bylo patrné, že hosté se zaměří především na snahu neinkasovat a čekat na nějaký podařený brejk. Těžko jsme se prosazovali, nedařila se nám hra jeden na jednoho, kombinace vázla, chyběl pohyb. Když už se zdálo, že se nám podaří prosadit, bojující hosté akci zastavili buď faulem, nebo odkopnutím míče kamkoli.

Přesto jsme si vytvořili vyloženou šanci, kdy po přihrávce od Šůby postupoval Láďa Kolář sám na branku, ale nedal. Možná, že měl přihrát lépe postavenému Kosovi…?

Když se neprosadil ani Dan Nový, kdy jeho průniky několikrát na poslední chvíli hasil exligový Vorel, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

O přestávce jsme nabádali hráče k větší trpělivosti a aktivitě, ale nebylo to nic platné. Hosté postupem času stále více zalézali před vlastní pokutové území a my jsme nebyli schopni nic vymyslet.

Na náš účet narůstaly rohové kopy, standardní situace, ale nic jsme nedokázali zužitkovat. V závěru utkání jsme všechno vsadili na jednu kartu, ale ani 100% šance Kuby Vaníčka neskončila gólem. Naše snaha se s postupujícím časem měnila v křeč a utkání skončilo 0:0. Hosté byli spokojení a my zklamaní. I takové zápasy přicházejí.

Náš výkon byl mdlý, málo pohybu a dost často i kvality. Pro příště toho musíme více změnit, abychom jsme udrželi těžce vydobyté pozice!

Penalty: 8 : 9

Proměnili: Mojdl, Nový, Srp, Baštař, Pužík, Vaníček, Kolář, Bežo,

Neproměnili: Solar, Grunt A., Grunt D.

Střídali: 63 min. Tomáš Baštař za Honzu Šuberta; 68 min. Václav Solar za Adama Vokáče

 

 

 
 

SK Petrovice – FK Komárov 1 : 5 (0 : 2)

Druhé jarní kolo jsme v neděli odehráli s posledními Petrovicemi a po sobotních překvapivých výsledcích jsme potřebovali zvítězit. Doma nás Petrovice docela potrápily a proto nějaké podcenění nepřicházelo v úvahu.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Pužík, Vaníček, Šubert – Vokáč, Bežo, Mojdl, Kolář – Srp – Nový

Připraveni: Grunt David, Baštař Tomáš, Solar Václav, Kaufman Luděk, Čepelák Ondřej

Utkání se hrálo na podmáčeném terénu, který se v průběhu hry ještě zhoršoval.

Od úvodního hvizdu jsme si vytvořili značnou převahu, ale domácí sázeli na organizovanou obranu a rychlé protiútoky vedené především přes pravou stranu. Naše snaha končila budˇ vlastní nepřesností nebo přerušením bojujících domácích hráčů. První velkou šanci jsme si vypracovali po rohovém kopu Ládi Koláře, který přesně našel Jakuba Vaníčka, ale míč z jeho hlavy skončil těsně vedle tyče. Vzápětí měl na kopačkách šanci Tomáš Srp, ale ani on neuspěl. Láďa Kolář znovu přesným centrem našel hlavu Srpa, ale ani tentokrát se skóre neměnilo. Běžela 21.min., kdy se po dalším odvráceném rohu za hranicí vápna do míče opřel Honza Bežo a projektil z jeho levačky zastavuje až síť. Vedeme 1:0 a můžeme se uklidnit. Navíc ve 28.min ustál Dan Nový tvrdý souboj s domácím obráncem a přes celou branku zvyšuje na 2:0. Poté se připomněli i domácí, kdy se po rohovém kopu z první do míče opřel Chlasták, ale Hejci jeho ránu vyrazil na tyč. V prvním poločase stojí ještě za zmínku pěkná střela Honzy Mojdla, kterou zastavuje tyč.

Do šaten odcházíme za vedení 2:0 a s vědomím, že utkání už nesmíme pustit!

Hned ve 46.min. Dan Nový vystihuje slabou malou domů, obchází brankaře a zvyšuje na 3:0.

V 66.min se dočká i náš nejlepší střelec Honza Mojdl,  který po přihrávce Dana Nového levačkou přesně k tyči zvyšuje už na 4:0.

O tři minuty později v 69.min, domácí obránce v tísni zahrává přímo na kopačky Srpa,  který tentokrát šancí nepohrdne a střílí pátou branku FK.

Čisté konto jsme bohužel neudrželi, protože v 87.min v našem pokutovém území Honza Šubert lehce potáhl Štemberka a byla z toho penalta. Tu faulovaný proměnil a stanovil konečné skóre zápasu 1:5.

Naprosto zasloužené vítězství, které mohlo (mělo)! být ještě mnohem výraznější.

Branky: Bežo, Nový 2x, Mojdl, Srp – Štemberk

Střídali: 66 min. Tomáš Baštař za Adama Grunta; 70 min. Václav Solar za Dana Nového; 74min. Ondra Čepelák za Honzu Beža.

 

 

 
 
 
První jarní mistrovské utkání 1.A-třídy ročníku 2018/2019
 
FK Komárov  5-1  FC Jílové (2-1)
 

Zimní příprava je za námi a dokonce i vstup do mistrovských utkání jsme zvládli výsledkově dobře.

Před utkáním jsme nabádali hráče aby nic nepodcenili. Utkání a hlavně výsledek z podzimu (0:5) nic neznamená a čeká nás úplně jiný zápas.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Pužík, Vaníček, Šubert – Vokáč, Bežo, Mojdl, Kolář – Srp – Nový

Připraveni: Grunt David, Martinkovič Jakub, Baštař Tomáš, Zeman Josef, Solar Václav, Petráš Michal

Utkání se hrálo vzhledem k podmínkám na velice dobře připraveném hřišti, ale hru ovlivňoval silný vítr.

Už v 16.min. po pěkné kombinaci na levé straně mezi Kolářem a Šubertem se k míči dostává Nový, který centruje na Srpa a vedeme 1:0. Ve 22.min. po závaru před soupeřovou brankou se k odraženému míči dostává Bežo, z 20m střílí na branku ale míč je sražen k volnému Srpovi, který pohotově zakončuje 2:0. Následuje několik slibných akcí, které se nám nedaří úspěšně zakončit a hosté se před naši branku příliš nedostávají. Pomohla jim kuriózní situace, kdy míč od branky rozehrává soupeřův gólman, s tím si pohraje vítr a k údivu všech je sníženo! 2:1.

O několik minut poté mohlo být srovnáno. Na naší pravé straně jsme nepříliš důslední, hráč soupeře se uvolňuje, nachází na penaltě úplně volného spoluhráče a tentokrát musíme Hejcimu děkovat za včasný a skvělý zásah!

Do druhé půle vbíháme beze změn se snahou o co nejrychlejší rozhodnutí zápasu. V 52. min. rychlou kombinaci zakončuje Vokáč přihrávkou na Mojdla a ten se z hranice vápna v těchto situacích zpravidla nemýlí 3:1. Tato branka nás uklidnila a hostům začaly docházet síly. Nebezpeční jsme byli hlavně zprava, kdy Adam Vokáč zásoboval útočníky jednou skvělou přihrávkou za druhou, ale především Dan Nový neměl tentokrát střelecké štěstí. V několika jasných šancích střílel těsně mimo a jednou jeho pokus zastavila tyč. V 74. min. udeřilo z druhé strany. Po kombinaci Ládi Koláře se Šůbou se k centru dostal střídající Baštař a mazácky zvyšuje na 4:1. Poslední střelecký zápis si zaznamenal výborný Tomáš Srp, kdy v 79. min. jeho první pokus brankař vyrazil, ale na dorážku už neměl šanci.

Vstup do soutěže se nám vydařil, ale ke vší úctě k soupeři, další mužstva nás prověří mnohem více.

Střídali: 60 min. Tomáš Baštař za Adama Grunta; 65 min. Václav Solar za Honzu Beža; 72 min. Michal Petráš za Jana Mojdla.

 

 

 

 
 
 
 
První mistrovské utkání 1.A-třídy ročníku 2018/2019
 
FC Jílové  0-5 FK Komárov (0-1)
 
 
 
 
Sestava: Herco, Hlavatý(Grunt A.), Vaníček, Komínek, Šubert, Kolář( Baštař),Solar(Martinkovič), Pužík, Mojdl, Vokáč, Srp (Jarda Pes Štěpnička) 
 
Branky: 3x Mojdl, Kolář, Štěpnička

 

 

 

Výsledky A-mužstva v 1.A-třídě skupiny A 2017/2018:

 

22.  mistrovské  utkání     I.A  třídy   skupina  ,,A‘‘

TJ Jíloviště   3-3  (2-3)  (penalty 5-3)  FK Komárov

 Branky: 10’Janoušek, 28’pen.Kočí, 77’pen.Kočí – 6’Zadina, 20’Kolář, 32’pen.Pužík

Sestava FK Komárov:  Herco, Martinkovič,  Komínek V., Pužík, Hlavatý (83’Grunt A.), Kolář, Zadina (54’Nový), Solar, Hausner, Štěpnička, Srp.

 

Tentokrát nás čekal zápas s týmem Jíloviště, který v předešlé sezóně hrál krajský přebor. A v letošní sezóně se pohybuje v popředí tabulky. Navíc jsme věděli, že mají po porážce ( 4-0 v Komárově – 23.9. 2017) sérii 14 zápasů a to 13x vítězství, 1x remíza. Takže rozhodně velice náročný soupeř.

Hned v 1‘ soupeř zahrozil a jeho střela se otřela o břevno naší branky. Po hezké akci ve 3‘ také naši hráči (Láďa Kolář – Tomáš Srp) ohrozili branku domácích a brankář zachránil jen s námahou na roh. V 6‘ minutě jsme se již dočkali první branky. Tomáš Srp zatáhl míč, přihrál Láďovi Kolářovi, jeho technická střela trefila břevno a následnou dorážku  hlavou do odkryté branky nám zařídil vedení Tomáš Zadina (0-1). Škoda, že brzy po brance jsme v 10‘ váhali s odkopem a domácí nás potrestali (1-1). Naše aktivita byla opět odměněna, a to ve 20‘,  přímo z rohu se parádně trefil Láďa Kolář (1-2). Jako přes kopírák se vše zopakovalo ve 28‘, opět jsme váhali s rozehrou, přišli jsme o míč, následoval pád hráče domácí -  penalta. Tu domácí proměnili a srovnali na  (2-2). Domácí jsme zaskočili aktivní hrou a stále jsme hrozili. A ještě jednou jsme byli odměněni. Po přesné kombinaci se řítil z boku na domácího brankaře Láďa Kolář, přišel nedovolený zákrok a tentokrát kopal penaltu náš tým. Michal Pužík nedal brankaři žádnou šanci a potřetí v zápase jsme šli do vedení (2-3). Těsně před poločasem měli domácí hráči vyrovnání na svých kopačkách, ale náš brankář Milan Herco předvedl skvělý zákrok.

Druhý poločas už tak bohatý na góly nebyl. Domácí se tlačili dopředu, náš tým velmi dobře organizoval obranu a veškeré nebezpečí odvrátil. Vyrovnání se domácí dočkali až 77‘. Po odehrání našeho stopera míče do autu, přišla signalizace od pomezního rozhodčího - porada s hlavním rozhodčím – žlutá pro našeho hráče a penalta. Domácí svou druhou penaltu proměnili na konečných (3-3). Bod navíc bere Jíloviště, když proměnilo všechny penalty, náš tým v první sérii nastřelil tyčku.

 

 

 

21.  mistrovské  utkání     I.A  třídy   skupina  ,,A‘‘

FK Komárov   1-4  (1-2)   TJ Sokol Klecany

 Branky: 8’ Hlavatý – 16’ Žampach, 38’ vlastní, 49’ Chrdle, 59‘ Chrdle

Sestava FK Komárov:  Herco, Grunt A., Komínek V., Pužík, Martinkovič, Kolář, Zadina, Zítek(18’Hausner), Hlavatý(79’Kratochvíl), Nový, Srp(74’Solar)

 

V dalším kole jsme doma přivítali na jaře posílený a velmi dobře hrající tým Sokol Klecany Utkání začalo hodně svižně z obou stran. A hned ve 4‘, po centru Dana Nového -  chybělo Tomáši Srpovi kousek ke skórování. Hned z protiútoku likvidoval tvrdou střelu hostí Milan Herco. První branka zápasu padla v 8‘. Dan Nový zatáhl míč, přihrál před branku a Marek Hlavatý dal gól (1-0). Ke druhé brance jsme byli kousek ve 12‘, kdy po rohu a hlavičce Tomáše Zadiny , brankář hostů vyrazil na břevno a od něj šel míč nad branku. Nedáš – dostaneš. V 15‘ se hostující hráč dostal k našemu špatnému odkopu a trefil nádherný gól(1-1). Po obdržené brance se hra vyrovnala a hosté hrozili z nebezpečných brejků. Před poločasem po stříleném centru jsme si nešťastně srazili míč do branky a prohrávali jsme (1-2).

Druhý poločas nezačal pro nás dobře. Hned ve 49‘, jsme zbytečně ztratili míč před velkým vápnem a soupeř okamžitě trestal (1-3). Naděje svitla z následného protiútoku. Dan Nový se dostal za obranu, udělal kličku brankáři, ale z velkého úhlu trefil pouze břevno. V 60‘ přišla asi nejhezčí akce hostů, když přečíslili naší obranu a po přesné kombinaci zvýšili na (1-4). Snažili jsme se s výsledkem, ještě něco udělat, nastřelili jsme Jirkou Hausnerem  v 63‘ tyč, ale nebylo nám tentokrát přáno. Pak už si dobře hrající Klecany výsledek pohlídali a odvážejí si tři body.       

 

 

 

 

 

20.  mistrovské  utkání     I.A  třídy   skupina  ,,A‘‘

TJ Kovohutě Podlesí   2-0  (1-0)   FK Komárov

 Branky: 27’Janů, 65‘Červenka

Sestava FK Komárov:  Herco, Grunt A., Komínek V., Pužík, Martinkovič, Kolář, Zadina, Solar (55‘ Nový), Zítek, Hlavatý (75‘‘ Hausner), Srp

 

V neděli dopoledne jsme cestovali na další mistrovské utkání a to na silný tým do Podlesí. Domácí mužstvo v loňské sezóně do posledního kola bojovalo o postup do krajského přeboru a letos tomu není jinak. Pro nás další zkouška, jak si poradíme a zkušenost z těžkého zápasu.                                

Do utkání jsme se snažili vstoupit aktivně, pokoušeli se o kombinaci, ale domácí vše pohlídali a byli to oni, kdo v 8‘ poprvé zahrozil. Střela však letěla vedle naší branky. Chvilku na to ve 13‘ našel přesným centrem na penaltě Kuba Martinkovič – Tomáše Zadinu a s jeho hlavičkou měl domácí brankař hodně práce. Pak ještě po rohu dobře hlavičkoval Vašek Komínek, ale míč v síti neskončil. Domácí se rozjížděli pomaleji, ale postupně byli více na míči a ve 27‘ se ujali vedení. Tvrdou střelu dokázal Milan Herco ještě vyrazit, následnou trochu nepovedenou dorážku, která však našla na malém vápně volného hráče - znamenala 1-0 pro domácí. Nám se naskytla možnost na vyrovnání těsně před poločasem, kdy Láďa Kolář poslal prudký střílený centr na malé vápno, ale Tomášovi Srpovi chybělo pár centimetrů ke gólu.

Druhý poločas vyšel lépe domácím. Ve středu hřiště to z naší strany ještě šlo, ale před branku nás dobře hrající Podlesí nepustilo. Navíc jejich rychlý přechod do útoku nám dělal starosti. Vystřídali jsme, přehodili rozestavení, ale stále jsme to měli těžké. Škoda, že po našem špatně rozehraném trestném kopu v 65‘ šli domácí hráči do přečíslení a po pěkné kombinaci zvýšili na 2-0. Pak už si vítězství pohlídali a naše snaha neměla dostatečnou sílu.

 

 

 

19.  mistrovské  utkání     I.A  třídy   skupina  ,,A‘‘

FK Komárov   6-2  (3-1)   FC 05 Zavidov

 Branky: 2‘ Kolář, 11‘ Zítek, 17‘ Srp, 59‘ Pužík, 63‘ Nový, 79‘ Kolář  – 44‘ Knor, 83‘ Klouček

Sestava FK Komárov:  Herco, Grunt A., Komínek V., Pužík, Martinkovič, Kolář, Zadina, Solar (65‘ Hausner), Zítek, Hlavatý (52‘ Nový), Srp (75‘ Vodička)

 

Po středeční dohrávce jsme po třech dnech opět na domácím trávníku nastoupili k dalšímu mistrovskému zápasu a to tentokrát proti týmu FC 05 Zavidov. Věděli jsme,že tomuto týmu se v tomto ročníku daří  jen v domácím prostředí, ale na hřišti soupeřů zatím nebodovali. Do utkání jsme vstoupili hodně aktivně, soupeř nezachytil náš začátek a zaslouženě jsme šli do vedení. Hned ve 2‘ přesnou přihrávkou od Vojty Zítka se dostal Láďa Kolář do brejku a zkušeně proměnil (1-0). Po dalších 10‘ se uvolnil přes dva hráče Marek Hlavatý a  našel na malém vápně Vojtu Zítka, který uklidil míč do sítě (2-0). Naši skvělou necelou dvacetiminutovku zakončil po přesném centru od Ládi Koláře z voleje Tomáš Srp a vedli jsme (3-0). Hra byla pod kontrolou našich hráčů, jen přišlo naše zaváhání chvilku před poločasem, a soupeř snížil na (3-1).

 

 Druhý poločas jsme nepřipustili žádnou zápletku, když proměnil trestný kop z 25 metrů  Michal Pužík na (4-1) a vzápětí  prokázal svou rychlost a dravost Dan Nový, který zvýšil na (5-1)  -  a tím byl zápas definitivně rozhodnutý. Ještě přišla jedna hezká akce, kdy  krásným pasem za obranu od Jirky Hausnera  -  Laďa Kolář přeloboval vyběhnutého brankaře hostů  (6-1). Poslední slovo jako první poločas měli hosté a po rohovém kopu upravili na konečných (6-2).

 

 

 

17.  mistrovské  utkání     I.A  třídy   skupina  ,,A‘‘

FK Komárov   3-1  (2-1)   SK Nový Knín

 Branky: 32‘ Komínek, 43‘ Pužík, 50‘ Pužík – 31‘ Stočes

Sestava FK Komárov:  Herco, Grunt A., Komínek V., Pužík, Martinkovič, Kolář, Zadina, Solar (62‘ Hausner), Zítek, Hlavatý (87‘ Kratochvíl), Srp (80‘ Vodička)

 

První mistrovské utkání na domácím hřišti jsme odehráli proti týmu SK Nový Knín. Po dlouhé skoro třítýdenní herní pauze jsme opět nastoupili k mistrovskému zápasu. Navíc poprvé na travnaté ploše a na začátku to bylo znát. Soupeř vstoupil do utkání lépe, měl dobrou možnost vstřelit první branku. To jsme však přestáli, ale ve 31‘ po rohovém kopu se SK Nový Knín dostal do vedení. Při opakované dorážce skončil míč v naší síti (0-1). Po rozehrání jsme se dostali do rychlého protiútoku – který hosté odvrátili na roh. A z něj se nám podařilo po nacvičené kombinaci - Vaškem Komínkem - srovnat na (1-1). Těsně před přestávkou přišla hezká akce, kdy Tomáš Zadina běžel sám na branku, ale obránce jen za cenu faulu uhasil nebezpečí. Penaltu proměnil Michal Pužík a vedli jsme (2-1).                                                                      Druhý poločas byl již pod naší kontrolou. V 50‘ minutě jsme zvýšili na (3-1), tím jsme se uklidnili. Další 4 šance,které měli (Marek Hlavatý,Láďa Kolář,Tomáš Srp a Vašek Komínek), se nám nepodařilo proměnit. Soupeř ještě zahrozil z trestného kopu, orazítkoval naše břevno a dorážka skončila za naší brankou.                                                                        Získali jsme tři cenné body do tabulky, hráči zaslouží pochvalu za to, že i v momentech, kdy se nám nedařilo, zvedli hlavu a zápas dokázali otočit na svou stranu.

 

 

16.kolo 10.3.2018 

Sokol Kosoř    0 - 2  (0-1)   FK Komárov

 Branky: 41´ Nový, 83´ Srp

Sestava FK Komárov:  Herco, Martinkovič, Komínek V., Pužík, Hlavatý, Kolář, Zadina, Štěpnička (90´ Grunt A.), Solar (35´Nový), Zítek (70´ Hausner), Srp (86´ Komínek T.)

 Na první mistrovské utkání v jarních odvetách jsme jeli do Kosoře. Začátek zápasu byl  z obou stran opatrný. Snažili jsme se držet míč na kopačkách, kombinovat, soupeř zvolil dlouhé míče. Čekalo se, kdo první udělá chybu. Ta však nepřicházela ani na jedné straně. Chvilku před  poločasem, po přesném míči od Ládi Koláře, nádherně z jedné trefil  Dan Nový a vedeme 1-0. Do druhé půle vstupujeme aktivně, povzbuzeni vedením, domácí přidají na důrazu, ale naše obrana s Milanem Hercem v brance hraje spolehlivě. Přibližně 15 min. před  koncem zápasu domácí posílají stopera na hrot útoku, ale vše s přehledem odvrátíme a čekáme na svoji příležitost. Nejdříve, sice trochu z úhlu a obtěžován domácím bekem běží  Dan Nový na brankaře, ale chybí mu pár centimetrů ke vstřelení gólu. Necelých 10 min. před koncem zápasu si vše vynahradí, vymíchá u lajny domácího beka,  předloží míč před branku a tam to má Tomáš Srp již jednoduché uklidit míč do sítě 2-0. Konec zápasu si pohlídáme a vezeme domů důležité tři body. Kluci děkujeme, stejně tak skvělým fanouškům - (cca 25).   

 
15.kolo 18.11.2017  
Votice   3 -  1  Komárov (2:0)

Branky:   3´ Kamarýt Jiří, 28´ Homolka Jakub ,78´ Kamarýt Jiří - 54´ Štěpnička Jaroslav

Sestava:  Grunt D., Hlavatý Ma., Pužík, Komínek V., Zadina(82.min Martinkovič) ,Štěpnička, Kolář, Vodička(56.min Hausner) ,Solar (71.min Grunt A.), Zítek, Nový   -   Grunt A. , Vodička

 14.kolo 11.11.2017 

Komárov   0 -  2  Mníšek (0:0)

Branky:   72´ Poslední Daniel, 88´ Zákora Tomáš

Sestava:  Grunt D., Hlavatý Ma., Pužík, Komínek V., Martinkovič, Hausner(13.min Zadina), Štěpnička, Kolář, Solar (66.min Petráš), Zítek, Nový   -   Grunt A. , Vodička

 
 13.kolo 4.11.2017 
 
Komárov   1 -  3  Vestec (1:3)

Branky:  20´ Nový - 17´ a 38´ Chalopka, 21´ Michálek

Sestava:  Grunt, Hlavatý, Pužík, Komínek, Grunt A., Hausner, Štěpnička, Vodička, Solar, Zítek, Nový

 
12.kolo 28.10.2017 
 
Libušín   4 - 1  Komárov (1:0)

Branky:  18´ (p) Sejtarija, 69´ Obradovič, 71´ Abraham, 88´ (p) Obradovič - 61´ Kolář

Sestava:  Susko (18´ Hlavatý), Hlavatý (18´ Grunt A.), Pužík, Komínek, Martinkovič, Kolář, Solar (Řepka), Štěpnička, Vodička (Kratochvíl), Nový

 
 
11.kolo 21.10.2017
 
Komárov   5 - 1 Cerhovice (3:1)

Branky:  7´ a 50´ (p) Pužík, 10´ a 76´ Nový, 28´ Štěpnička - 39´ (p) Lacina

Sestava:  Susko, Hlavatý, Komínek,Pužík, Zadina (29´ Martinkovič), Kolář, Zítek, Štěpnička, Solar (71´ Hausner), Vodička (52´ Srp, 78´ Grunt A.), Nový  

 

10.kolo 14.10.2017

 
Tochovice  5 - 6p  Komárov  (3:1)

Branky:  20´ a 78´ Ježek, 38´ Huňa, 43´ Partika, 67´ penalta Jendruščák -  45´ a 83´ Nový, 55´ Štěpnička, 60´ penalta Pužík, 65´ Zadina   
 

Sestava:  Susko, Hlavatý, Komínek,Pužík, Zadina, Kolář, Zítek (63´Hausner), Štěpnička, Solar, Vodička (20´Srp), Nový  

 
 
9.kolo 7.10.2017
 
Komárov  3 - 1  Hřebeč  (3:0)

Branky:   4´ Vodička, 36´ Nový, 38´ Zítek - 73´ Faktor  
 

Sestava:  Grunt D., Hlavatý, Komínek,Pužík, Zadina, Kolář, Zítek (82´Hausner), Štěpnička, Solar, Vodička (57´Srp), Nový (91´ John)

 
8.kolo 30.9.2017
 
 
Černolice  2 - 3  FK Komárov 

Branky:  Nový, Zítek, Nový
 

Sestava: Grunt D., Hlavatý, Komínek (Grunt A.), Pužík, Zadina, Kolář, Zítek, Štěpnička, Solar (John), Vodička (Martinkovič) , Nový

 
 
7.kolo 23.9.2017
 
FK Komárov  4 - 0  Jíloviště

Branky:  Komínek, Zítek, Nový, vl
 

Sestava:  Grunt D., Hlavatý, Pužík, Komínek V., Zadina, Kolář (Grunt A.), Solar, Štepnička, Hausner (Vodička - John), Zítek, Nový

 
 
6.kolo 16.9.2017
 
Klecany  4 - 2  FK Komárov

Branky:   Srp, Komínek
 

Sestava:  Grunt D., Grunt A., Pužík, Komínek V., Zadina (Solar), Hlavatý, Kolář, Hausner (John),  Srp (Martinkovič), Nový

 
 
5.kolo 9.9.2017
 
FK Komárov  1 - 2  Podlesí

Branky:   Zítek
 

Sestava: Susko, Martinkovič, Pužík, Komínek V., Zadina (Solar), Hlavatý (John), Kolář, Hausner, Zítek (Vodička), Srp, Nový

 
 
4.kolo 3.9.2017
 
Zavidov  5 - 3  FK Komárov 

Branky:   Srp, Komínek, Nový
 

Sestava: Susko, Martinkovič, Pužík, Komínek V., Komínek T.,Solar (John), Kolář (Grunt A.), Hausner, Štěpnička, Srp, Nový

 

 
 
 3.kolo 26.8.2017
 
FK Komárov  1 - 1  Jílové  (penalty 5-4)

Branky:   24' Hlavatý  -  17' Kasík 
 

Sestava: Susko, Martinkovič, Hlavatý, Komínek T., Zadina, Kolář, Hausner (85' Zítek), Štěpnička, Vodička (John), Nový, Srp

Penalty proměnili: Kolář, Martinkovič, Srp, Nový, Zadina

 
 
2.kolo 19.8.2017
 
SK Nový Knín  1 - 1  FK  Komárov  (penalty 4-5)

Branky:   12' Pouček  -  61' Kolář
 

Sestava: Grunt D, Martinkovič, Hlavatý, Pužík, Zadina, Kolář, Solar (55' Zítek - 85' John), Štěpnička, Pergl, Nový, Srp (75' Vodička)

Penalty proměnili: Kolář, Pužík, Nový, Zadina, Hlavatý

 

1.kolo 12.8.2017

FK Komárov - Kosoř 5:3 (2:2)

Branky:12' Nový, 44' Srp, 53' Nový, 69' Pergl, 90' Štěpnička - 7' vl., 9' pen. Vodecký, 62' Kratochvíl
 
Sestava: Grunt D. - Martinkovič, Hlavatý, Pužík, Zadina (69' Grunt A.),Kolář, Štěpnička, Solar, Pergl (75' Vodička), Srp, Nový ( 89' Kratochvíl )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
.
 
 
 
 
První mistrovské utkání 1.A-třídy ročníku 2018/2019
 
FC Jílové  0-5 FK Komárov (0-1)
 
 
 
 
Sestava: Herco, Hlavatý(Grunt A.), Vaníček, Komínek, Šubert, Kolář( Baštař),Solar(Martinkovič), Pužík, Mojdl, Vokáč, Srp (Jarda Pes Štěpnička) 
 
Branky: 3x Mojdl, Kolář, Štěpnička

 

 
 
 
První jarní mistrovské utkání 1.A-třídy ročníku 2018/2019
 
FK Komárov  5-1  FC Jílové (2-1)
 

Zimní příprava je za námi a dokonce i vstup do mistrovských utkání jsme zvládli výsledkově dobře.

Před utkáním jsme nabádali hráče aby nic nepodcenili. Utkání a hlavně výsledek z podzimu (0:5) nic neznamená a čeká nás úplně jiný zápas.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Pužík, Vaníček, Šubert – Vokáč, Bežo, Mojdl, Kolář – Srp – Nový

Připraveni: Grunt David, Martinkovič Jakub, Baštař Tomáš, Zeman Josef, Solar Václav, Petráš Michal

Utkání se hrálo vzhledem k podmínkám na velice dobře připraveném hřišti, ale hru ovlivňoval silný vítr.

Už v 16.min. po pěkné kombinaci na levé straně mezi Kolářem a Šubertem se k míči dostává Nový, který centruje na Srpa a vedeme 1:0. Ve 22.min. po závaru před soupeřovou brankou se k odraženému míči dostává Bežo, z 20m střílí na branku ale míč je sražen k volnému Srpovi, který pohotově zakončuje 2:0. Následuje několik slibných akcí, které se nám nedaří úspěšně zakončit a hosté se před naši branku příliš nedostávají. Pomohla jim kuriózní situace, kdy míč od branky rozehrává soupeřův gólman, s tím si pohraje vítr a k údivu všech je sníženo! 2:1.

O několik minut poté mohlo být srovnáno. Na naší pravé straně jsme nepříliš důslední, hráč soupeře se uvolňuje, nachází na penaltě úplně volného spoluhráče a tentokrát musíme Hejcimu děkovat za včasný a skvělý zásah!

Do druhé půle vbíháme beze změn se snahou o co nejrychlejší rozhodnutí zápasu. V 52. min. rychlou kombinaci zakončuje Vokáč přihrávkou na Mojdla a ten se z hranice vápna v těchto situacích zpravidla nemýlí 3:1. Tato branka nás uklidnila a hostům začaly docházet síly. Nebezpeční jsme byli hlavně zprava, kdy Adam Vokáč zásoboval útočníky jednou skvělou přihrávkou za druhou, ale především Dan Nový neměl tentokrát střelecké štěstí. V několika jasných šancích střílel těsně mimo a jednou jeho pokus zastavila tyč. V 74. min. udeřilo z druhé strany. Po kombinaci Ládi Koláře se Šůbou se k centru dostal střídající Baštař a mazácky zvyšuje na 4:1. Poslední střelecký zápis si zaznamenal výborný Tomáš Srp, kdy v 79. min. jeho první pokus brankař vyrazil, ale na dorážku už neměl šanci.

Vstup do soutěže se nám vydařil, ale ke vší úctě k soupeři, další mužstva nás prověří mnohem více.

Střídali: 60 min. Tomáš Baštař za Adama Grunta; 65 min. Václav Solar za Honzu Beža; 72 min. Michal Petráš za Jana Mojdla.

 

 
 
 

FK Komárov –  Union Cerhovice 0 : 0   1:0 PK

PK 5 : 3

Tentokrát jsme přivítali v okresním derby hráče Cerhovic.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Bežo, Pužík – Srp, Mojdl, Kolář,  – Nový

Připraveni: Grunt David, Martinkovič Jakub, Baštař Tomáš, Solar Václav, Štěpnička Jaroslav, Petráš Michal

Utkání se hrálo na tvrdším, ale jinak dobře připraveném povrchu.

Začátek utkání se nám vydařil a několikrát jsme zahrozili především z levé strany. Bohužel branku se nám vstřelit nepodařilo a aktivita z nás postupně vyprchávala. Na naše kopačky se začala lepit nervozita a bojující hosté toho postupně začali využívat. Hrálo se především mimo pokutová území a byl to spíš boj než kloudný fotbal. Ve 34.min nás potkala první pohroma, kdy musel ze hřiště zraněný Honza Bežo. Nahradil ho Vašek Solar, ale naše hra byla do poločasu velice rozháraná a nepodařilo se nám vypracovat žádnou šanci. O poločase šel na hřiště Tomáš Baštař a Srp se posunul na hrot místo Dana Nového. Začali jsme si vypracovávat mírnou převahu, ale do zakončení jsme se nedostávali. Naopak hosté hrozili z brejků a při jednom z nich tečoval střelu Luděk Kaufman a míč se otřel o břevno. Na naše konto se hromadily rohy, trestné kopy, ale branku jsme neohrozili. První velká šance se naskytla z přímého kopu Michala Pužíka, kdy hosty zachránila tyč. Poté jsme měli další tutovku po trestném kopu, kdy Vaníček hlavou přiklepl na Baštaře a ten také hlavou poslal míč pod břevno, ale Bakus v bráně se vyznamenal a míč vyškrábl na roh. Čas ubíhal a z naší hry se stávala křeč. Přesto jsme si vypracovali ještě jednu, ale za to 100% šanci. Po rohu zleva míč prodloužil Vaníček na Mojdla, ten přiťuknul Solarovi, ale ani střela z malého vápna v bráně neskončila. Utkání skončilo stejně jako před 14dny 0:0 a šlo se na penalty.

Proměnili: Půža, Kaufi, Pety, Baky, Mojdli

Ve čtvrté sérii Cerhovice neproměnili, kdy střelu Procházky Hejci vyrazil a my si připsali dva body.

Více než ztráta jednoho bodu mrzí nucené střídání dvou hráčů, Honzy Beža, obnovené svalové zranění a Adama Vokáče, ze stejného důvodu.

Co je zarážející? Mužstvo, které je v tabulce vstřelených branek na druhém místě dvakrát po sobě vyjde doma naprázdno?!

Střídali: 34. min Vašek Solar za Honzu Beža, 46. min Tomáš Baštař za Dana Nového,  74. min Adam Vokáč za Láďu Koláře, 80. min Jarda Štěpnička za Tomáše Srpa, 84. min Michal Petráš za Adama Vokáče

 

 

 
 
 
FK – Vestec 2 : 0 (1:0)

V dalším veledůležitém domácím zápase jsme přivítali druhý Vestec.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík – Baštař, Srp, Mojdl, Kolář,  – Nový

Připraveni: Grunt David, Martinkovič Jakub, Solar Václav, Štěpnička Jaroslav, Petráš Michal, Čepelák Ondřej

Důležitost utkání byla patrná od samého začátku, hrálo o šest bodů , protože je velký rozdíl vést o tři nebo o devět.

Do utkání lépe vstoupili hosté, dobře napadali naši rozehrávku a brzy měli výhodu několika rohových kopů. Ty jsme odvraceli proti urostlým hráčům soupeře jen s velkou námahou. Asi po 15. min. jsme se také začali osmělovat a přišla první obrovská příležitost. Při rychlém protiútoku se uvolnil Nový, přihrál Srpovi, který postupoval sám na brankaře, ale místo střely chtěl snad brankaře obejít, ale ten jeho snahu zmařil.  Poté měli hosté také tutovku, kdy odražený míč po závaru před naší brankou,  napálil hostující hráč k tyči, ale Hejci skvělým zákrokem zachránil.

Po dalším našem brejku postupoval po levé straně Láďa Kolář a byl faulovaný. Běžela 29. min. kdy se k míči postavil Půža, míč zakroutil na přední tyč a brankař, který očekával centr,  nestačil zareagovat. Vedeme 1:0! Několik dalších nadějných brejků už jsme nedokázali zužitkovat.

Do poločasu se již nezměnilo. Hosté se snažili kombinovat, hrozili především ze standardních situací, my pozorně bránili a drželi se svého plánu.

Věděli jsme , že Vestec v úvodu druhé půle ještě zvýší svou snahu a postupem času bude stále víc hru otevírat. Záměrem bylo hlavně neinkasovat.

To vše se potvrdilo a také na naší straně začaly narůstat příležitosti. Především z rohových kopů se výborně prosazoval Kuba Vaníček, ale brankař několik jeho pokusů zázračně zneškodnil. Velkou šanci měl i Mojdli, kdy po rychlé kombinaci v pokutovém území vystřelil po zemi, ale brankař zázračně vyrazil.

Hosté se snažili o kombinaci, ale naše tentokrát skvělá defenziva jim šance nedovolila. Definitivní rozhodnutí přišlo v 73. min. Napadajícího Kosu nastřelil hostující obránce, míč se odrazil k volnému Danovi , ten všem ukázal záda, obešel i brankaře a zavěsil do prázdné braky. Vedení 2:0 už jsme si vzít nenechali a získali tři body.

Tentokrát musím hráče pochválit za taktický výkon. Celý zápas jsme se drželi svého plánu a konečně jsme dokázali vstřelit i  branky. Hosté byli možná fotbalovější, ale nás zdobila bojovnost a víra ve vítězství. Pokud budeme takto pokračovat, nemusíme se o naše postavení obávat!

Střídali: 80. min Jarda Štěpnička za Tomáše Baštaře, 85. min Michal Petráš za Dana Nového,  89. min Kuba Martinkovič za Adama Grunta, 90. min Vašek Solar za Láďu Koláře

Příští zápas hrajeme v sobotu 20.4. od 17.00 v Klecanech.

 
 
 
 
 
 
 
AGRO CS Pohár SKFS - čtvrtfinále
FK Komárov  1:0 (0:0)  TJ Jíloviště
 
 
   
 
 
 

FK KOMÁROV – HŘEBEČ 4 : 0 (1:0)

V semifinále krajského poháru jsme přivítali přeborovou Hřebeč.

Soupeř se nachází v krajském přeboru na poklidném sedmém místě a před utkáním se netajil tím, že hlavní ambice soustředí právě na krajský pohár.

Sestava: Hejcman – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík – Baštař, Bežo, Mojdl, Kolář – Srp

Střídali: 61.min Marek Hlavatý za Tomáše Srpa, 69.min Václav Komínek za Jana Beža,  76.min Jakub Martinkovič za Tomáše Baštaře, 85.min Ondřej Čepelák za Ladislava Koláře

Věděli jsme, že soupeř bude kombinačně silný, bude napadat naši rozehrávku a každou nepřesnost bude schopen potrestat. Proto jsme chtěli vycházet z bloku a soustředit se na rychlé protiútoky do otevřené obrany.

To se z počátku celkem dařilo a hned v úvodu jsme si vypracovali velkou šanci. Baky na pravá straně zatáhl míč, odcentroval na Kosu, ten pěkně pustil za sebe na Láďu Koláře, ale míč skončil nad.

Drželi jsme se svého plánu a soupeř byl zaskočen. Hra se většinou odehrávala ve středu pole a soupeře jsme k ničemu nepouštěli. Až přišla 19.min Kosa na pravé straně přesně našel nabíhajícího Bežíka a ten na přední tyči nezaváhal 1:0. Poté se hosté probudili, začali se tlačit před naši branku, ale veškeré standardky jsme někdy i s obtížemi ubránili. Soupeř dokonce vyrovnal, ale rozhodčí správně branku neuznal pro předchozí hru rukou. Největší šanci měli hosté po centru, kdy útočník střílel hlavou pod břevno, ale Hejci skvěle zasáhl. Do poločasu jsme těsné vedení uhájili.

O půli jsme si říkali, že když udržíme vedení co nejdéle, soupeř znervózní a začne hru otevírat, což by nám mělo vyhovovat.

To se naštěstí potvrdilo a přišly i branky. Ocitli jsme se pod tlakem, ale v 72.min Váňa předskočil soupeře, následoval brejk, Láďa Kolář krásně našel 60 m sprintujícího Mojdliho a ten hlavou do protipohybu brankáře zvýšil naše vedení na 2:0. V ten okamžik jsme začali věřit, že bychom to mohli zvládnout. A to ještě nebyl konec… V 76.min další brejk po levé straně zakončil přesně na přední tyč výborný Láďa Kolář 3:0! Soupeř si vytvořil ve druhém poločase šanci z trestného kopu, ale Hejci výborně zasáhl a míč vyrazil na roh. Když dal Brkec po rohu naši čtvrtou branku, propukla opravdová euforie. Soupeři jsme nepovolili jediný zásah a naprosto zaslouženě zvítězili 4:0!!!

Jeden z nejlepších výkonů (jestli ne vůbec nejlepší) co jsem u mužstva! Pochvalu zaslouží celý mančaft za příkladnou bojovnost a plnění taktických pokynů.

Úspěch si užijeme, ale v sobotu nás čeká další mistrovské utkání s Velkou Dobrou, tak zpátky na zem…

 

 
 

FK – Velká Dobrá 4  : 2 (2:1)

Po pohárové středě jsme za deštivého počasí přivítali Velkou Dobrou. Na podzim  v Dobré jsme se dost natrápili a i tentokrát se dal očekávat tuhý boj.

Sestava: Grunt D. – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Šubert – Baštař, Pužík, Mojdl, Kolář,  – Srp, Nový

Připraveni: Hejcman David, Vokáč Adam, Petráš Michael, Bežo Jan, Komínek Václav, Čepelák Ondřej

Už ve 4.min. dostal Mojdli kolmou přihrávku do pokutového území, chystal se vystřelit, ale byl sražen a kopali jsme penaltu. Půža se nemýlil a my se ujímáme vedení. Trochu jsme se uklidnili, ale soupeř se na nás dobře připravil a začínal být nebezpečný. Trochu nám vázla souhra ve středu pole a záměr se dvěma útočníky také nepřinesl očekávaný efekt. Hosté spoléhali na rychlé protiútoky a jejich standardní situace byly velice nebezpečné. Potvrdilo se to už v 15. min. kdy soupeř po opakovaném rohu vyrovnal. Vůbec jsme nezachytili náběh soupeřova hráče a ten tečoval prudký centr do branky. 1:1. Naše hra začala být rozháraná a do pořádného tlaku jsme se nedostávali. Trochu jsme museli změnit rozestavení a posílit střed pole. Hra se trochu zlepšila, ale vyložené šance nepřicházely. V naší hře bylo dost nepřesností a soupeř zlobil z brejků. V závěru poločasu jsme přeci jenom strhli vedení na svou stranu. K přímému kopu za faul na levé straně se postavil Půža a střelou na přední tyč překonal brankáře 2:1.

O poločase jsme vystřídali unaveného Kosu a poslali na hřiště uzdraveného Bežíka. Ten vnesl do naší hry více klidu a rovněž se Mojdli mohl posunout více dopředu. Ale vše jsme si  pokazili vlastní nedůsledností už v 53. min. Avizovali jsme postavení mimo hru, přestali jsme nepochopitelně hrát a bylo srovnáno 2:2.

Naštěstí jsme si tentokrát dokázali pomoct standardkami . Po rychlé akci po pravé straně přihrával čerstvý Adam Vokáč zpětně na Mojdliho , ale míč stačil do rohu odkopnout obránce. Po něm se prosadil tentokrát nohou na zadní  tyči Váňa. To běžela 73. min a stav byl 3:2. Soupeř se znovu tlačil za vyrovnáním, ale v 79. min. ztratil míč uprostřed hřiště, následoval náš brejk, kdy Láďa Kolář krásně uvolnil opět Mojdliho, ten obešel brankaře a stanovil konečné skóre na 4:2.

Utkání nebylo vůbec jednoduché a Velká Dobrá nás potrápila. Ve hře chyběla lehkost, dost jsme kazili. Pohyblivý a důrazný soupeř nám to neulehčil. Na nás se určitě projevilo středeční pohárové utkání, ale nakonec jsme to zvládli a zaslouženě vyhráli.

Střídali: 46. min Jan Bežo za Tomáše Srpa, 71. min Adam Vokáč za Tomáše Baštaře,  82. min Václav Komínek za Dana Nového, 90. min Ondra Čepelák za Láďu Koláře

 

 
 
FK Komárov 1-0  (0:0) Sokol Kosoř
 
 

První mečbol proti Kosoři na domácím hřišti. Nám z tohoto utkání k celkovému prvenství stačil bod, soupeř, musel vyhrát.

Sestava: Hejcman – Bežo, Kaufman, Vaníček, Šubert – Pužík, Komínek – Vokáč, Mojdl, Baštař – Kolář  

Připraveni: Grunt David, Martinkovič Jakub, Hlavatý Marek, Solar Václav, Grunt Adam, Čepelák Ondřej

Do utkání jsme nemohli počítat s dvojicí Dan Nový, Tomáš Srp a tak jsme museli v útoku improvizovat.

Hned od úvodního hvizdu jsme se snažili být aktivní a hlavně po pravé straně po ose Bežík, Voky, Kolarov se nám dařilo získat několik rohů. Soupeř však odolával  a ani z dorážky Bežíka a nadějné hlavičce Komína se skóre neměnilo.

Soupeř trpělivě čekal na naše ztráty a hrozil z brejků. Vyložené šance si v první půlhodině žádné z mužstev nevytvořilo.

Ve 34. min. Kosoř rozehrávala trestný kop na zadní tyč, kde hráč soupeře vracel na přední a exligový Piták mířil vedle. Ve 37. min po naší ztrátě Kosoř zahrává roh, ale odvrátíme do bezpečí. Ve 42. min. Kolarov technickou střelou z hranice pokutového území nastřeluje břevno.

Do šaten odcházíme za stavu 0:0 .

Do našich řad se v průběhu prvního poločasu začala vkrádat nervozita a proto jsme mužstvo o poločase chtěli hlavně uklidnit.

Kolarov se přesunul na levou stranu místo Bakyho a na hrotu jej vystřídal Mára Hlavatý.

Hned ve 47. min. Láďa zahrává trestný kop na zadní tyč, čerstvý Mára míč tečuje hlavou a hostující brankář se vyznamená a míč vyráží na roh. Hosté chvílemi lépe kombinují, ale vyloženou šanci jim nepovolujeme. Snaží se proto spíše o střely ze střední vzdálenosti, které míří vedle nebo je likviduje Hejci. Také mají možnost zahrávat trestný kop z velmi nebezpečné vzdálenosti, ale míč míří nad naši branku. I my se dostáváme k několika standardkám, ale branku se nám nedaří ohrozit. V 60. min. Kaufy nasazuje k dalekonosné bombě, brankař míč vyráží před sebe, ale dobíhající Mára na něj nedosáhne.

Nám zřejmě pod tíhou velké důležitosti tohoto utkání trochu vázne kombinace a pohyb, ale o kýžený bod se rveme a soupeři toho také moc nepovolujeme.

Když se schyluje ke konci utkání a na tabuli svítí postupový stav 0:0 zahráváme volný přímý kop zprava. Běží 90. min. Kolarov přesně nachází hlavu Váni a ten se většinou z těchto situacích nemýlí. Vyhráváme 1:0 a oslavy mohou začít!

Důležitost utkání se na naší hře projevila, ale dokázali jsme zápas zvládnout a tři kola před koncem máme náskok úctyhodných a nedosažitelných 14 bodů na nejbližšího pronásledovatele, kterým je právě Kosoř.

Střídali: 46. min Marek Hlavatý za Tomáše Baštaře, 73. min Václav Solar za Václava Komínka,  90. min Ondra Čepelák za Láďu Koláře

Příští mistrovský zápas hrajeme v neděli od 17.00 v Průhonicích.

 
 
 
 
 
 
 
Do Kutné Hory se nejede!!! Hřiště je pod vodou. Náhradní termín je středa 29.5.2019 od 18:00 a odveta se v Komárově hraje podle původního termínu 5.6.2019 od 18:00.
 
 
 
 
 
Spartak Průhonice 6:1 (4:0) FK Komárov
 
 
 

Do Průhonic jsme odjížděli s jistotou postupu, s nadějným výsledkem z prvního finálového utkání v Kutné Hoře v kapse, ale s vědomím, že nás čeká velice schopný soupeř. Chtěli jsme v trendu úspěšných výsledků pokračovat, ale skutečnost nám otevřela oči už v prvním poločase.

Sestava: Grunt D. – Martinkovič, Kaufman, Vaníček, Grunt A. – Pužík, Bežo – Baštař, Solar, Kolář – Nový  

Připraveni: Hejcman David, Hlavatý Marek, Šubert Jan, Srp Tomáš

Utkání zhodnotím velice stručně. Začátek nenasvědčoval, že bychom mohli odjíždět s ostudou, ale když dostaneme tři branky z rozehraného rohu o kterém se před utkáním bavíme, je to na pováženou. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě a nezbývá než jim pogratulovat. My se musíme vzchopit, tuhle blamáž rychle hodit za hlavu a připravit se na odvetu finálového střetnutí. Moc času se v tom pitvat opravdu není.

Jenom bych se chtěl jménem svým a hráčů omluvit fanouškům za předvedenou parodii a doufám, že je zase brzo potěšíme. Dlužíme jim to!

 

Střídali: 46. min Marek Hlavatý za Jakuba Martinkoviče, 46. min Tomáš Srp za Tomáše Baštaře,  68. min Jan Šubert za Adama Grunta

 

Příští mistrovský zápas hrajeme v sobotu od 10.30 s Tochovicemi.

 

 

 

Šesté mistrovské utkání.

FK – Kosmonosy  1 : 0 (1:0)

Na domácím hřišti nás čekal další těžký soupeř, který má v kádru hráče s prvoligovými zkušenostmi (Böhm, Fabián).

Sestava: Grunt D.  – Baštař, Bežo, Vaníček, Šubert  – Pužík, Komínek – Burian, Mojdl, Srp, – Nový

Střídali:  75. min. Nesnídal Dušan za Komínka Václava, 86. min. Solar Václav za Mojdla Jana,

89. min. Grunt Adam za Nového Dana

Branka: 9. min. Nový Dan

Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a to se nám dařilo. Hlavně na pravé straně jsme byli nebezpeční, ale centry Bakyho a Buryho ještě tak úspěšné nebyly, aby se měnilo skóre. V 9. min. už to přišlo. Po pěkné akci Baky přihrál Burymu, jeho centr obrana hostí zblokovala k Mojdymu, který poslal prudký míč na bránu, kde číhal Dan a ten míč tečoval pod břevno bezmocného brankaře. Vedeme 1:0. Tato branka nás uklidnila a pokračovali jsme v aktivní hře. Pěknou střelu Mojdyho vyškrábl brankař na roh. Z toho měl slibnou šanci Váňa, ale hlavou přestřelil. Šance z pravé strany Buryho ani z druhé strany pronikání Kosy branku nepřinesly. Postupně se začali hosté z našeho tlaku oklepávat, ale do poločasu se ani na jedné straně skóre neměnilo. Bylo jasné, že se Kosmonosy nespokojí s nepříznivým skóre a ve druhé půli nás čekají krušné chvilky, pokud nepřidáme pojistku v podobě druhého gólu.

Do druhé půle hosté poslali na pravou stranu čerstvého hráče Zámečníka, který se zapojoval do většiny útočných akcí. Pozorně jsme bránili a vyráželi do brejků, ale naše akce né a né dotáhnout do úspěšného zakončení. Ve vápně soupeře sice vznikaly nebezpečné situace, ale například střela Mojdyho byla zblokována na roh. Hosté se tlačili za vyrovnáním a vzadu jim stále častěji vznikala okénka na protiútoky. Smolař Bury postupoval sám na branku soupeře, ale jeho slabou střelu brankař zneškodnil. Dan se dostal k míči po chybě brankaře, ale jeho střela z úhlu rozvlnila pouze boční síť. Běžela 74. min. a po závaru v našem pokutovém území čerstvý Zámečník fauloval Davida v naší brance, vznikla mela, při které faulující hráč strčil do Bežíka a následovala ČK. Do konce utkání jsme sice byli pod tlakem, ale soupeře jsme k šancím nepouštěli. Za připomenutí však stojí pumelenice z 18m, kterou David bravurně vyškrábl na roh. Naopak sám na branku postupoval čerstvý Solárko, ale vhodnou příležitost k zakončení prováhal. Závěr už jsme si pohlídali a mohli začít slavit první domácí výhru v krajském přeboru.

Hosté se představili jako silný, kombinačně zdatný soupeř, ale na naší straně byla bojovnost a celá řada vyložených šancí, ze kterých jsme hned tu první dokázali proměnit.

Příští neděli jedeme do stále zlepšující se Lysé nad Labem.

 

 

 

 

Páté mistrovské utkání.

Lhota – FK  0 : 2 (0:1)

Domácí jsou úřadujícím mistrem, ale jejich kádr se hodně změnil a proto to byla pro nás trochu neznámá.

Sestava: Hejcman  – Baštař, Bežo, Vaníček, Šubert  – Pužík, Komínek – Burian, Mojdl, Srp, – Nový

Střídali:  86. min. Solar Václav  za Buriana Tomáše, 88. min. Grunt Adam za Nového Dana,

90. min. Nesnídal Dušan za Srpa Tomáše

Branky: 37. min. Srp Tomáš 0:1, 78. min. PK – Pužík Michal 0:2

Do utkání se nám podařilo vstoupit velice aktivně a domácí jsme k ničemu nepouštěli. Sice Lhota ve 3. min zahrává roh, ale to bylo vše, k čemu se v úvodu dostala. Už v 8. min. nebezpečně centroval Baky, ale brankař míč zachytil. V 9. min. rychle zakombinovali Půža s s Kosou, ale osamocený Dan z penalty přestřelil. Ve 14. min Hlavičkuje Komín z rohu, Dan míč nazdvihne a ten od břevna míří do brány. Mával se však ofsajd. V 17. min je faulován Dan, k centru se dostává Váňa, ale míč z jeho kopačky míří nad. Domácí se dostávají k první vážnější akci ve 21. min, kdy postupují zprava, ale Hejci míč vyráží na roh. Ve 24. min domácí zahrávají další roh a míč končí nad. Ve 29. min domácí těsně míjí pravou tyč Hejciho branky. Ve 31. min Hejci vykopává na Mojdyho, ten míč prodlužuje na Buryho, následuje další hlava Dana po ní postupuje Mojdy sám, ale míč končí nad. Doposud největší šance utkání! Ve 32. min Váňa krásně otáčí na Buryho, ten centruje, ale k míči se nedostáváme. Ve 33. min po dlouhém míči domácích srážíme na roh. Ten úspěšně ubráníme. V 36. min Baky zachytí dlouhou rozehrávku domácích, rychle po lajně vysune Mojdyho, Dan Kosovi odtáhne stopera, následuje přesná ulice na Kosu, ten obejde brankaře a vedeme 1:0. Domácí se snaží zvýšeným důrazem o vyrovnání, ale jsme pozorní.

O poločase jsme nabádali hráče aby nepřestávali být aktivní, že musíme vydržet bez inkasovaného gólu co nejdéle a trpělivě si počkat na další brejk.

Domácí zvýšili nasazení a důraz a trochu nás zatlačili, ale bez vážných šancí. Snažili se zjednodušit hru, centrovat ze stran a hlavně na naší pravé straně nám dělali potíže. Zpočátku se nám vepředu nedařilo podržet míč a tak byl výsledek stále otevřený. V 53. min přišel nebezpečný centr zprava, ale ubránili jsme se. Domácí byli nebezpeční při standardních situacích, zvláště jejich rohy na vysoké hráče odvracíme s vypětím všech sil. V 60. min domácí nasazují dalšího urostlého útočníka a je jasné co bude následovat. V 61. min zahráváme roh a nacvičený signál domácí zblokují. Podařilo se nám přečkat úvodní snahu domácích a pomalu se opět dostáváme do hry. V 65. min nám však zatrnulo při centru a následné hlavičce, ale míč končí daleko vedle.  V 74. min vysune Půža Šůbu a ten je u postranní čáry tvrdě faulován. Následuje přímý kop, ale bez efektu. V 76. min Šůba získá míč, přihraje Půžovi, ten vysune rozběhnutého Dana, který stoperovi uniká, následuje faul ve vápně a červená karta. Půža se štěstím penaltu proměňuje a vedeme 2:0. Další rychlé brejky už tak úspěšné nemáme. Závěr už si zkušeně pohlídáme a vezeme další tři body z venku navíc bez inkasované branky.

Oproti minulému utkání nastalo zlepšení ve všech řadách. Tři body jsme si plně zasloužili. Domácí hráli důrazně, ale branku nám nedali a to rozhodlo. Doufám, že takto budeme konečně pokračovat i doma se silnými Kosmonosy.

Další domácí zápas hrajeme v sobotu od 10.30 s Kosmonosy.

 

Osmé mistrovské utkání.

FK – Nové Strašecí 4 : 2 (1:0)

Tentokrát k nám zavítal bojovný celek z Nového Strašecí, který se nachází na samém chvostu tabulky.

Sestava: Hejcman  – Grunt A., Kaufman, Vaníček, Bežo  – Pužík, Komínek – Baštař, Mojdl, Burian, – Srp

Střídali:  46. min. Nesnídal Dušan za  Baštaře Tomáše, 72. min. Hlavatý Marek za Srpa Tomáše,

Branky: 29. min. Mojdl Jan, 60. min. Vaníček Jakub, 66. min. Mojdl Jan, 70. min. PK Pužík Michal

Hosté: 48. min. Elsnic Jan, 76. min. Mrázek Lukáš

Věděli jsme, že i přes nulu na kontě hostí nás nečeká jednoduchý zápas. Soupeř se prezentuje bojovností a důrazem což se plně potvrdilo. Úvod zápasu byl z naší strany velice aktivní a už ve 2. min. se nám naskytla příležitost na rychlý útok, ale Kosa Mojdymu nepřihrál přesně. V 6. min. Kosa zakončuje po přihrávce od Komína, ale brankař chytá. V 8. min. je při uvolnění faulován Kosa a z trestného kopu zakončuje Váňa hlavou, míč znovu brankař vyráží, ale Mojdy se k balónu nedostane. V 11. min. Mojdy uvolňuje Bakyho, ale jeho střelu brankař vyráží na roh. Ve 12. min. je napravo faulován Baky a následuje přímý kop. Ve 14. min. se ke slovu dostávají hosté po centru zleva se kope roh, který ubráníme. V 16. min. centruje Adam na Komína a brankař hostí vyráží. Ve 20. min. je faulován Mojdy, k trestnému kopu se postaví Půža, ale brankař znovu vyráží. Ve 28. min. po přihrávce Mojdyho centruje Kosa a následuje další náš roh. Po něm se napravo dostane k míči znovu Kosa, narazí si s Burym a přesným centrem nachází hlavu Mojdyho, který nás uklidňuje. Vedeme 1:0. Po naší brance se hra uklidní a soupeř se dostává také na naši polovinu a získává roh z levé strany, který však odvracíme. V samém závěru první půle centruje Adam a máme další roh. Z něj se dostává k hlavičce Váňa, ale branka je v tuto chvíli pro něj zakletá. Brankař míč vyráží.

Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat v aktivní hře, ale soupeř nás zmrazil hned ve 47. min a vyrovnal. Po zbytečném nákopu, se  míče zmocnili hosté, odcentrovali a nabíhajícího hráče jsme nechali zcela volného pohodlně zakončit hlavou 1:1. Situace, která do našich řad vnesla zbytečnou nervozitu. Naštěstí jsme se z toho brzo oklepali a začali být znovu aktivní. Mezi 50. a 56. min jsme kopali několik rohů a měli zakončení hlavou Dušana a Bežíka, ale Nové Strašecí zatím odolávalo. V 58. min. zahrávali také hosté nebezpečný roh zprava, který jsme odvrátili. V 60. min. po dalším našem rohu zprava, zahrál Kosa přímo na hlavu Váni a ten se tentokrát nemýlil a vedli jsme 2:1. V 66. min na levé straně Bury krásně odcentroval na Mojdyho, který přímo z první zvýšil na 3:1. Krásná akce a neméně pěkný gól. V 69. min. byl při našem rohu sražen Váňa a nařízenou penaltu proměnil Půža, vedli jsme už 4:1. V 78. min. Mojdy na zadní tyči našel nabíhajícího Bežíka, ale ten branku netrefil. V 78. min. jsme si všechno znovu zkomplikovali, kdy po naprosto zbytečné ztrátě před pokutovým územím soupeř snížil na rozdíl dvou branek. V tento moment byla naše hra rozháraná a soupeř vycítil svou šanci. V 83. min. po našem faulu zahrávali hosté přímý kop z 18 m a Hejci nás tentokrát podržel. Závěr už jsme zvládli a získali další tři body.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili si dobré příležitosti, ze kterých se v první půli podařilo proměnit pouze jedinou. Když už se zdálo, že je utkání rozhodnuté jsme si sami zkomplikovali situaci a nabídli hostům možnost ke skórování, který toho využil.

V sobotu od 16.00 hrajeme v Poříčí nad Sázavou.


 

Sedmé mistrovské utkání.

Lysá nad Labem – FK  0 : 1 (0:0)

V dalším již sedmém kole nás čekal rovněž nováček Ondrášovka krajského přeboru Lysá nad Labem.

Sestava: Hejcman  – Baštař, Kaufman, Vaníček, Bežo  – Pužík, Nesnídal – Burian, Mojdl, Srp, – Nový

Střídali:  46. min. Grunt Adam za Baštaře Tomáše, 75. min. Hlavatý Marek za Buriana Tomáše,

86. min. Komínek Václav za Pužíka Michala

Branka: 54. min. Pužík Michal

ČK: 80. min. Nový Dan

Venku jsme byli zatím stoprocentní a chtěli jsme v tom pokračovat i na hřišti v Lysé nad Labem. Domácí rovněž poslední dva zápasy vyhráli a zvláště vítězství v Poříčí budilo respekt. Začátek zápasu byl opatrný z obou stran a nám se příliš nedařil přechod do útoku. Bylo to zaviněné především nepřesnou hrou a malým pohybem. Po našich ztrátách jsme domácí pouštěli do nebezpečných protiútoků, při kterých jsme se často dopouštěli faulů. Centrované míče do našeho pokutového území směřovaly na vysoké hráče, kteří nám dělali dost starostí. Nám se nedařilo získat ani odražené míče, proto byli domácí stále nebezpeční. Ke slovu jsme se dostávali především po levé straně přes Bežíka a rychlého Kosu, ale stále nám chybělo něco k tomu, abychom své akce dotáhli k zakončení. Když už jsme se k zakončení dostali, byly střely Kosi a Dana buď nepřesné, nebo příliš slabé. Domácí si vypracovali dvě obrovské šance zpravidla po našich chybách a tak jsme si oddychli, že poločas skončil 0:0.

Věděli jsme, že pokud chceme bodovat, musíme se zlepšit ve všech řadách. Zvýšit pohyb, zpřesnit hru a především být trpělivější v přechodu do útoku. Domácí nám to trochu usnadnili ve 49. min., kdy hráč nevybíravě srazil Kosu a dostal červenou kartu. Domácí se zatáhli a čekali na brejky. My jsme potřebovali roztáhnout hru a trpělivě čekat na svou šanci. Přišla už v 54. min. po faulu na Mojdyho. K přímému kopu z 18 m se postavil Půža a krásně přes zeď otevřel skóre. 0:1! Tento moment nás uklidnil, snažili jsme držet míč a připravit si další šanci. Jednu z největších, měl Dan, kdy zleva postupoval sám, z úhlu vystřelil a vyražený míč se snažil ještě doklepnout Mojdy, ale marně. Další šanci měl Kosa, který zprava pronikl do pokutového území, ale jeho střelu brankař vyrazil na roh. Po něm Váňa hlavou přestřelil. Další tutovku měl Bury, postupoval sám, ale šance se zalekl a ani nezakončil. Trochu jsme se začali obávat okřídleného nedáš dostaneš a aby toho nebylo málo v 80. min. dostal ČK i Dan a stav hráčů na hřišti se vyrovnal. Domácí ucítili šanci a dlouhými nákopy se snažili o vyrovnání. Když jsme v závěru přežili i přímý kop z hranice šestnáctky, kdy míč těsně minul naši branku, mohli jsme oslavovat neporazitelnost na cizích hřištích. A co víc, ještě jsme venku ani neinkasovali.

Z naší strany to nebylo povedené utkání. Pro domácí je porážka krutá, ale fotbal se hraje na góly a v tom jsme byli tentokrát šťastnější.

V sobotu od 10.30 přivítáme Nové Srašecí.

 

TOPlist

Dnes je