aktualizováno: 16.03.2020 08:16:58

OKÉNKO PREZIDENTA

VÍTEJTE V OKÉNKU PREZIDENTA

Okénko FK Komárov

V krátkosti se pokusím představit působení našich mužstev v minulém soutěžním ročníku. Pro náš klub to byla hlavně z pohledu “A“ mužstva jedna z nejúspěšnějších sezon v 95 leté historii. Naši borci vybojovali postup do krajského přeboru a taktéž získali AGRO pohár Středočeského fotbalového svazu. Tímto se kvalifikovali do českého poháru MOLL CUPU, kde se v předkole utkají 3. srpna v derby s FK Hořovicko.

Radost po vítězném pohárovém finále

Vítěz Středočeského poháru

ZPRÁVA „A“ MUŽSTVA ZA SEZÓNU 2018_19

FK Komárov zažil snovou sezónu 2018-19.

Po podzimní části jsme se usadili na prvním místě tabulky krajské I.A třídy se ziskem 41 bodů a skórem 51:19. Ztratily jsme venku jediný bod za remízu (vítězství na PK) v Kosoři a ani domácí prohra (1:2 s Voticemi) nemohla nic změnit na tom, že jsme na konci roku 2018 mohli sezónu hodnotit jako velice úspěšnou. Vypracovali jsme si pro jarní boje náskok 4 bodů na druhou Kosoř a 5 bodů na Vestec. Původní ambice, hrát v popředí tabulky a prohánět favority, byl přehodnocen a pomalu se začalo „šuškat“ o postupu. Ale pořád nás čekalo jarních 15 kol, ve kterých se karta mohla obrátit v náš neprospěch, jak už to zažila celá řada mančaftů před námi. Chtěli jsme v zimní přípravě udělat maximum pro udržení těžce vydobytých pozic. Trénovali jsme třikrát v týdnu, využívali místní posilovnu a naplánovali si soustředění v Písku. Přípravné zápasy jsme sehráli s mužstvy z vyšších soutěží, abychom si zvykali na větší náročnost utkání. Samozřejmě, že bylo potřeba se poohlédnout po případných posilách, protože nás na podzim provázela častá zranění a tým jsme chtěli ještě více zkvalitnit. Postupně přišli David Hejcman (SK Rakovník) náhrada do brány za pracovně vytíženého Milana Herca a Jan Bežo (FK Hořovicko) jako alternativa do obrany nebo středu pole. Na podzim jsme nebyli úspěšní jenom v A třídě, ale rovněž jsme postoupili do jarních bojů v krajském poháru. Náš zápas se silnou Lhotou (vítězství 3:1), byl pro nás jakýmsi etalonem kvalitního výkonu.

Dlouhá zimní příprava rychle utekla a byly před námi jarní boje. Důležitý začátek sezóny jsme zvládli, i když musíme přiznat, že jsme se utkali se soupeři z opačného konce tabulky (Jílové, Petrovice). Jednalo se tedy o povinné body. První jarní ztráta přišla doma s Nelahozevsí a smolná prohra  na penalty. Po čtrnácti dnech jsme opět doma ztratili v derby s Cerhovicemi (vítězství na PK), ale nebyl důvod k panice, protože náš náskok v tabulce vzrostl na 6 bodů. V týdnu jsme sehráli osmifinále poháru v Rudné a zvítězili 4:2.

Poté přišel první vrchol jara, kdy jsme přivítali v té době druhý Vestec. Byli jsme lepší a zvítězili 2:0. O týden později nás mrzela prohra na penalty v Klecanech, ale pořád jsme měli 8 bodů náskok. O postup do semifinále poháru SKFS jsme se utkali doma s Jílovištěm a zvítězili 1:0. Další dva zápasy doma s Mníškem 5:1 a v Podlesí 2:1 jsme zvládli za 3 body a čekalo nás semifinále poháru. V týdnu přijela Hřebeč a naše vítězství 4:0 hovoří za vše. V dalších mistrovských zápasech (Velká Dobrá 4:2 a venku Jíloviště 4:1) jsme byli úspěšní a čekal nás další vrchol jara. Do zápasu s Kosoří jsme šli s vědomím, že nám stačí neprohrát a první místo je naše. Podařilo se vyhrát 1:0 a oslavy mohly vypuknout. Náš náskok činil tři kola před koncem nedostižných 14 bodů. Pořád nás ale čekal první finálový zápas  poháru v Kutné Hoře. Dlouhá cesta ani pozdní příjezd k utkání nás nezastavili a vítězství 2:1, i když šťastné, potvrdilo naši dobrou formu. Odvetnému utkání jsme podřídili naprosto vše a tajně doufali, že se to povede. Možná i proto nastal v zápase v Průhonicích náš kolaps a prohra 1:6 byla ostudná. V týdnu to ale přišlo, na odvetný zápas si našlo cestu více jak 600 diváků  a naše vítězství 1:0 podtrhlo absolutně dominantní sezónu. Poslední zápas doma s Tochovicemi a vítězství 4:0 a ve Voticích na PK 2:1 vše jen podtrhli.

Statistiky:

Celkem:

1.místo: 26 výher – 4 prohry – skóre 88:34 – 77 bodů

Utkání doma:

1.místo: 13 výher – 2 prohry – skóre 45:11 – 39 bodů

Utkání venku:

1.místo: 13 výher – 2 prohry – skóre 43:23 – 38 bodů

Do statistik jsou započítány výhry/prohry na PK.

Takto úspěšnou sezónu bude těžké překonat. Dominantní postavení v tabulce soutěže a vítězství v krajském poháru hovoří za vše. Poděkování patří všem, kteří se na tak obrovském úspěchu podíleli. Především prezident klubu Jaroslav Klekner si zaslouží obdiv za to, co všechno pro komárovský fotbal dělá. Pochvalu zaslouží také hráči za příkladný přístup nejenom k utkáním, ale i k důležité přípravě.

Doufám, že vše bude takto pokračovat v nadcházející sezóně a budeme hrát důstojnou roli i v krajském přeboru.

Miroslav Nesnídal – trenér

Vítěz 1. A třídy – postup do krajského přeboru